Reklama

Reklama

Anton Blazheyev z Politechniki Lubelskiej wyróżniony za umiędzynarodowienie uczelni

Opublikowano: 2 maja 2021 06:00
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Anton Blazheyev z Politechniki Lubelskiej wyróżniony za umiędzynarodowienie uczelni - Zdjęcie główne

Anton Blazheyev | foto Politechnika Lubelska

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Anton Blazheyev, pracownik Centrum Programu Partnerstwa Wschodniego Politechniki Lubelskiej, otrzymał tytuł "Wschodząca Gwiazda – Rising Star”. Laureatami nagrody są osoby, których działania w znaczący sposób wpływają na umiędzynarodowienie polskich uczelni.

Reklama

Wyróżnienie przyznawane jest w ramach realizacji programu "Study in Poland”, prowadzonego wspólnie przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną "Perspektywy”.

CZYTAJ TAKŻE: Politechnika Lubelska zainwestuje miliony w sprzęt badawczy

Anton Blazheyev pochodzi z Ukrainy. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim jako stypendysta Fundacji Jana Pawła II. Od 2017 r. jest pracownikiem Politechniki Lubelskiej. Zajmuje się rekrutacją i obsługą administracyjną studentów zagranicznych.

- Anton to niezwykle pracowity i zaangażowany człowiek, który w bardzo krótkim czasie potrafił dać nowy impuls w życie i integrację studentów obcokrajowców na naszej uczelni, często wychodzące też poza granice kampusu Politechniki Lubelskiej i Lublina - podkreśla prof. Paweł Droździel, prorektor ds. studenckich. 

Anton Blazheyev towarzyszy studentom zagranicznym od ich przyjazdu na uczelnię do czasu ukończenia studiów. Pomaga rozwiązywać ich problemy, doradza w sprawach zakwaterowania i legalizacji pobytu.

- Do Lublina przyjechałem mając 17 lat i czułem się na początku trochę zagubiony. Wtedy pomogło mi wiele osób. Dzięki nim spotkało mnie tutaj wiele dobrego. Wiedząc, z jakimi problemami muszą się zmierzyć młodzi ludzie, którzy przyjeżdżają do nas na studia, staram się im pomagać. Chcę, aby polubili Lublin i Politechnikę - mówi Anton Blazheyev.

Organizuje też wycieczki po kampusie i po mieście oraz spotkania ze studentami starszych roczników. Jest pomysłodawcą: spotkań z cyklu "Świat jest pełen możliwości”, mających zainspirować studentów obcokrajowców do zaangażowania się w projekty naukowe, społeczne, wolontariat krajowy i zagraniczny; wyjazdów integracyjnych; klubu Speak-up; wieczorów gier planszowych. Poza tym, z jego inicjatywy powstał zespół muzyczny "Głośne szepty”. Organizuje akcje gotowania barszczu ukraińskiego bądź lepienia pierogów po studencku, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród społeczności akademickiej. Zapoczątkował cykl wydarzeń promujących kraje, z których pochodzą studenci. Co roku przygotowuje wigilię dla studentów, którzy zostają na święta w Lublinie oraz wspólne kolędowanie na kampusie.

CZYTAJ TAKŻE: UMCS w Lublinie w światowym rankingu najlepszych szkół wyższych

Od kilkunastu lat jest przewodnikiem lokalnym (na zasadach wolontariatu), który zagranicznym turystom przybliża historię i pokazuje perełki Lublina. Był członkiem zarządu w Centrum Wolontariatu w Lublinie oraz koordynatorem programu „W drodze” (pomoc uchodźcom).  Uczestniczy w organizacji Festiwalu "Ukraina w Centrum Lublina”. Prowadzi zajęcia na temat wielokulturowości w szkołach, więzieniach, świetlicach i innych środowiskach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.