Reklama

Reklama

Akcja "Szafa dobrych uczynków" w Lublinie. Zebrano ponad 1,6 tony ubrań

Opublikowano: 14 kwietnia 2021 06:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina 120 worków z ubraniami o wadze ponad 1,6 tony i ponad 100 kg środków czystości - tyle udało się zebrać w ramach akcji "Szafa dobrych uczynków". Dary trafią do samotnych matek, osób będących w kryzysie bezdomności i ubogich. Akcję zorganizowały sklepy IKEA i SKENDE Shopping.

Reklama

Przez 3 tygodnie trwała akcja "Szafa dobrych uczynków", czyli zbiórka ubrań w sklepach IKEA i SKENDE Shopping. Zbierana była odzież damska, męska i dziecięca oraz kosmetyki. Łącznie udało uzbierać się 120 worków z ubraniami,  o wadze 1 618 kg, a także 106 kg środków czystości. Ideą akcji była pomoc potrzebującym i działania mające na celu uświadomienie, że ludzie coraz częściej doświadczają problemu nadmiaru rzeczy i gromadzeniu tych niepotrzebnych. Inicjując akcję organizatorzy chcą zachęcić do tego, żeby nie wyrzucać przedmiotów, ale dawać im drugie życie, np. dzieląc się z innymi.

- Zainteresowanie akcją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Codziennie opróżnialiśmy szafę, aby zrobić miejsce na kolejną partę ubrań i innych produktów. Dziękujemy za każdą rzecz i tak pozytywny odbiór inicjatywy. Planujemy, aby organizować ją cyklicznie - mówi Agnieszka Chomicz–Pietrzak, specjalista ds. marketingu sklepu IKEA w Lublinie.

Dodatkowo, w ramach akcji IKEA przekazała 5 szaf, które mają przydać się w przechowywaniu i organizacji ubrań. Z kolei SKENDE sfinansowało zapas produktów higienicznych.  

Segregacją i rozdysponowaniem przedmiotów do potrzebujących zajmie się Centrum Wolontariatu w Lublinie.

- Pomimo, tego że staramy się organizować zbiórki ubrań dość regularnie, ludzie, którymi się opiekujemy stale potrzebują naszego wsparcia. Inicjatywa SKENDE i IKEA to przykład tego, że razem możemy więcej! To wspaniałe, że ludzie tak chętnie dzielą się z innymi. Dziękujemy! - mówi Justyna Orłowska, prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Niedługo w jednej ze stref wypoczynkowych SKENDE ruszy specjalny punkt, w którym mieszkańcy będą mogli poznać inne przykłady działań zgodnie z ideą "sharing economy” i zrównoważonego rozwoju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.