Reklama

Reklama

Zespół Szkół Samochodowych im. St. Syroczyńskiego w Lublinie ma nowy budynek i sprzęt

Opublikowano: 10 września 2020 09:30
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Zespole Szkół Samochodowych im. St. Syroczyńskiego przy Al. Długosza trwają odbiory techniczne nowo wybudowanych warsztatów ze stacją kontroli pojazdów oraz stanowiskami obsługowo-naprawczymi.

Reklama

Nowy budynek

 

- Bez takich inwestycji trudno wyobrazić sobie teraz nowoczesne kształcenie zawodowe. Nowy budynek ze stacją oraz warsztatami pozwoli na kształcenie uczniów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych warunków działania firm i serwisów motoryzacyjnych. Wykorzystanie najnowocześniejszego wyposażenia w trakcie nauki w szkole znacząco zwiększy szanse naszej młodzieży na rynku pracy - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

W ramach inwestycji w Zespole Szkół Samochodowych im. St. Syroczyńskiego powstał dwukondygnacyjny budynek o kubaturze ponad 4 tys. mkw. i powierzchni użytkowej 767 mkw, z nowocześnie urządzonymi pomieszczeniami wraz z wyposażeniem. Są tam: stanowisko diagnostyczne, stanowiska naprawcze dla pojazdów samochodowych, pracownie, zaplecze dydaktyczne i administracyjne. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

 

Wyposażenie i sprzęt

 

Nowe warsztaty umożliwią młodzieży odbywanie zajęć praktycznych z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń stosowanych do diagnostyki i naprawy aut. W skład wyposażenia stanowiska diagnostycznego, pełniącego funkcję stacji kontroli pojazdów do 3,5 t, wchodzą m.in.: urządzenie rolkowe i opóźnieniomierz do kontroli hamulców, płyta zbieżności, urządzenie do pomiaru geometrii podwozia, tester amortyzatorów, przyrządy do ustawiania świateł reflektorów oraz przepuszczalności światła w szybach, mierniki poziomu dźwięku pojazdów samochodowych, analizator spalin i dymomierz. Stacja i stanowiska zostały też wyposażone z podposadzkowe hydrauliczne podnośniki oraz zestawy wszystkich narzędzi wraz z komputerami diagnostycznymi. Kolejną zaletą większej liczby stanowisk naprawczych jest to, że w przyszłości zancząco skróci się czas sesji egzaminacyjnych.

 

Całkowita wartość projektu wynosi 5,8 mln zł, z czego unijna dotajca to blisko 3 mln zł.

 

W "samochodówce" uczy sie ponad 600 osób w tym roku szkolnym

 

W roku szkolnym 2020/2021 w Zespole Szkół Samochodowych budowy, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych oraz elektrotechniki i elektroniki samochodowej uczy się łącznie 612 uczniów. W skład szkoły wchodzi Technikum Samochodowe z 15 oddziałami i 421 uczniami kształcącymi się w zawodzie technik pojazdów samochodowych oraz Branżowa Szkoła Samochodowa I stopnia z 124 uczniami uczącymi się zawodu mechanika pojazdów samochodowych oraz 64 – elektromechanika. W skład szkoły whcodzi też powołana od września tego roku Branżowa Szkoła Samochodowa II stopnia. W ramach zajęć szkolnych uczniowie odbywają również bezpłatne szkolenie przygotowujące do egzaminu na prawo jazdy kategorii B.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.