Reklama

Reklama

Zaczyna się rekrutacja do lubelskich szkół podstawowych

Opublikowano: pon, 22 mar 2021 15:34
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Zaczyna się rekrutacja do lubelskich szkół podstawowych - Zdjęcie główne

Zaczyna się rekrutacja do lubelskich szkół podstawowych | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się rekrutacja kandydatów do klas I szkół podstawowych. Miasto Lublin w 43 szkołach przygotowało ponad 2,7 tys. miejsc.

Reklama

Oferta edukacyjna Miasta Lublin obecnie obejmuje: 37 szkół podstawowych samodzielnych i 6 szkół podstawowych w zespołach. Łącznie w 43 szkołach podstawowych przygotowano dla pierwszoklasistów 2 750 miejsc. Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca będą prowadziły tylko szkoły, które po zapisach kandydatów zamieszkałych w obwodzie danej szkoły, dysponują jeszcze wolnymi miejscami.
 
- W procesie rekrutacyjnym na wolne miejsca, których po zakończeniu naboru pozostało 618, mogą wziąć udział uczniowie spoza obwodów danej szkoły. O ich przyjęciu decydować będzie spełnienie określonych kryteriów, wyrażone ilością przyznanych kandydatowi punktów. Wysoka ilość punktów przyznawana jest między innymi tym dzieciom, których rodzeństwo uczęszcza do danej szkoły, premiowane są również rodziny, które rozliczają się z podatku dochodowego w Lublinie - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w rekrutacji będzie prowadzona w terminie od 22 marca od godz. 8.00 do 29 marca, godz. 14.00. Kandydat ma możliwość wyboru maksymalnie 3 szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin, które we wniosku rekrutacyjnym wskazuje w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. Terminy obowiązują również dzieci, które ubiegają się o przyjęcie do oddziału sportowego i dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego, które ubiegają się o przyjęcie do oddziału ogólnodostępnego lub oddziału integracyjnego w wybranej szkole podstawowej. W rekrutacji kandydatów do klas I szkół podstawowych na wolne miejsca weźmie udział 38 szkół, których organem prowadzącym jest Miasto. Są to szkoły podstawowe nr: 1, 3, 4, 5, 6, 7, 10, 11 (ZSO2), 15, 16, 18, 20, 21, 22 (ZSO5), 23, 24, 25, 27, 28, 29, 31, 32, 33, 34, 38, 39, 40, 42, 43, 44 (ZSO4), 45 (ZSO1), 46, 47, 48, 50, 51, 52, 57.
 
Wniosek rekrutacyjny można złożyć poprzez stronę Lubelskiego Portalu Oświatowego. Należy wejść w zakładkę "aplikacje dla rodziców" i wybrać punkt "elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych". Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Osoby posiadające podpis kwalifikowany lub profil zaufany, mogą wypełnić wniosek wraz z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do szkoły. W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane lub profile zaufane obojga rodziców/opiekunów. Osoby niemające możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą wypełnić wniosek online i wydrukować go, bądź wydrukować czysty wniosek z zakładki „pliki do pobrania" i wypełnić go odręcznie. Wnioski w formie papierowej należy wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w placówce szkolnej. Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będą dostępne 31 marca o godz. 12.00 po zalogowaniu się do panelu kandydata.
 
O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń. W postępowaniu brane są pod uwagę następujące kryteria:

- rodzeństwo kandydata uczęszcza do danej szkoły, oddziału przedszkolnego w danej szkole lub szkoły wchodzącej w skład zespołu szkół, w ramach którego funkcjonuje dana szkoła – 8 pkt.;

- kandydat realizuje roczne przygotowanie przedszkolne w danej szkole – 8 pkt.;

- rodzice/opiekunowie prawni kandydata wskazali Lublin, jako miejsce zamieszkania i złożyli roczne zeznanie podatkowe PIT, w tym za pośrednictwem płatnika, za rok ubiegły w Pierwszym lub Trzecim Urzędzie Skarbowym w Lublinie: oboje rodzice/rodzic samotnie wychowujący/oboje opiekunowie prawni/opiekun prawny samotnie wychowujący kandydata – 4 pkt.; jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata – 2 pkt.;

- przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata jest zatrudniony lub prowadzi działalność gospodarczą na terenie Gminy Lublin – 1 pkt;

- przynajmniej jeden z rodziców/opiekunów prawnych lub rodzeństwo kandydata jest absolwentem szkoły – 1 pkt;

- rodzeństwo kandydata uczęszcza do przedszkola lub żłobka funkcjonującego na terenie obwodu danej szkoły – 1 pkt.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.