Reklama

Reklama

Zaczęły się matury. W Lublinie egzamin dojrzałości zdaje ponad 4,6 uczniów

Opublikowano: wt, 4 maj 2021 11:42
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Zaczęły się matury. W Lublinie egzamin dojrzałości zdaje ponad 4,6 uczniów - Zdjęcie główne

Zaczęły się matury. W Lublinie egzamin dojrzałości zdaje ponad 4,6 uczniów | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęły się tegoroczne egzaminy maturalne. W Lublinie do matur przystępuje ponad 4,6 tys. uczniów. Ze względu na epidemię zakres egzaminów jest ograniczony.

Reklama

Mimo panującej epidemii egzaminy maturalne zaczęły się w zaplanowanym terminie, ale zdających obowiązuje reżim sanitarny. Również wynikiem epidemii jest ograniczenie zakresu tegorocznych egzaminów. Do matur przystępuje 4630 uczniów z 40 szkół prowadzonych przez Miasto Lublin: 21 liceów dla młodzieży, 1 liceum specjalnego, 1 liceum dla dorosłych, 15 techników dla młodzieży, 2 techników specjalnych. Wśród nich jest 3632 tegorocznych absolwentów oraz 998 osób, które ukończyły szkołę w poprzednich latach.

Przygotowywanie do matur przebiegało w warunkach nauki zdalnej, więc ich zakres został ograniczony. Aby zdać tegoroczny egzamin dojrzałości trzeba przystąpić do egzaminów pisemnych z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego oraz uzyskać w nich co najmniej 30% punktów.  W tym roku nie ma obowiązku przystąpienia do części pisemnej egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym, ani przystąpienia do części ustnej egzaminu z języka polskiego i języka obcego. Uczniowie mają prawo do rozszerzenia zakresu egzaminu maturalnego, jeśli np. wymagają tego warunki rekrutacji na wybrany kierunek studiów i zdecydowana ich większość zdaje egzaminy z kilku przedmiotów.

CZYTAJ TAKAŻE: Czechów. Potrzebny remont kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej nr 34?

Matury zaczęły się we wtorek (4 maja). Tego dnia rano uczniowie zdają język polski na poziomie podstawowym, zaś o południu język łaciński i kulturę antyczną. 5 maja przeprowadzony zostanie egzamin z matematyki na poziomie podstawowym oraz historii muzyki na rozszerzonym. Natomiast 6 maja - język angielski (podstawa) i historia sztuki (rozszerzenie), 7 maja język angielski (podstawa) i filozofia (rozszerzenie), 10 maja język polski (rozszerzony) i język łemkowski oraz kaszubski (rozszerzenie). Z kolei 11 maja maturzyści będą zdawać matematykę na poziomie rozszerzonym i wiedzę o społeczeństwie na poziomie rozszezonym. 12 maja to biologia (rozszerzona) i język francuski (rozszerzony), 13 maja - geografia (rozszerzony) i język francuski, hiszpański, niemiecki, włoski i rosyjski na poziomie podstawowym. 14 maja uczniowie podejdą do egzaminu z chemii na poziomie rozeszrzonym oraz do języka niemieckiego rozszerzonego. 17 maja będą zdawać rozszerzoną historię oraz język rosyjski na tym samym poziomie, a dzień później - rozszerzoną fizykę i język hszpański. Zaś na 19 maja zaplanowano rozszerzoną informatyke oraz język włoski na tym samym poziomie. W dniach 19-21 maja wyznaczono termin główny egzaminów ustnych.

Z kolei od 1 do 18 czerwca wyznaczono dodatkowe terminy. Do 5 lipca okręgowe komisje egzmianicayjne wyślą do szkół świadecstwa mturalne i ogłoszone będą ogólnopolskie wyniki egzaminu dojrzałości. Do 24 sierpnia można zdawać egzamin poprawkowy, ale można do niego przystąpić tylko i wyłącznie, gdy nie zda się jednego egzaminu. Osoby, które nie zdały więcej niż jednego egzaminu, mogą przystapićdo matury dopiero w przyszłym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.