Reklama

Reklama

Wyczekiwany remont drogi na lubelskim Wrotkowie rozpoczęty. Z ulgą odetchną piesi i kierowcy

Opublikowano: wt, 9 mar 2021 13:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczął się długo oczekiwany remont ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej (dzielnica Wrotków). Prace potrwają do końca maja, a ich koszt to ok. 1,2 mln zł.

Reklama

Ul. Nałkowskich jest drogą powiatową, o szerokości ponad 7 m i długości około 2,7 km. Łączy ul. Żeglarską i Zalew Zemborzycki z ul. Romera i Diamentową. Odcinek od ul. Romera do ul. Żeglarskiej jest wraz z ul. Romera główną ulicę osiedla Nałkowskich. Stan nawierzchni ul. Nałkowkich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej jest zły, bo nawierzchnia jest pełna wertepów i wybojów.
 
- Przystąpiliśmy do realizacji inwestycji wyczekiwanej zarówno przez mieszkańców jak i kierowców korzystających z fragmentu jezdni, w dojazdach nad Zalew Zemborzycki. Remont ulicy Nałkowskich wpłynie na bezpieczeństwo ruchu oraz wygodę użytkowania z infrastruktury drogowej - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Obecnie trwają prace związane z wymianą krawężnika i remontem istniejącego chodnika z kostki betonowej, na odcinku 150 m ul. Nałkowskich (strona prawa) od skrzyżowania z ul. Romera. Prace są prowadzone na zawężeniu połowy szerokości jezdni, a ruch wahadłowy jest sterowany ręcznie. Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, w tym tygodniu prace przy chodniku i krawężniku będą postępowały dalej, po tej samej stronie w kierunku ul. Żeglarskiej.
 
Remont dotyczy ponad kilometrowego odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Zostanie zdjęta stara warstwa jedni, by położyć nowe: wyrównawczą i ścieralną. Wyremontowany będzie też chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń i sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami. Przebrukowanie obejmie również zatoki autobusowe. Ich poziom będzie wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Zakończenie prac zaplanowano na koniec maja, a koszt to blisko 1,2 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.