Reklama

Reklama

Wrotków. Zniknie pętla autobusowa na ul. Nałkowskich

Opublikowano: 1 kwietnia 2021 15:05
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Wrotków. Zniknie pętla autobusowa na ul. Nałkowskich - Zdjęcie główne

Wrotków. Zniknie pętla autobusowa na ul. Nałkowskich | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O rozpoczęty remont ulicy Nałkowskich i dalsze funkcjonowanie przystanku komunikacji miejskiej u zbiegu ul. Nałkowskich i Żeglarskiej, zapytał Leszek Daniewski. Urząd Miasta odpowiedział, że m.in. zostanie zlikwidowana pętla autobusowa na ul. Nałkowskich

Reklama

Remont ul. Nałkowskich

Ulica Nałkowskich jest drogą powiatową, o szerokości ponad 7 m i długości około 2,7 km. Łączy ul. Żeglarską i Zalew Zemborzycki z ul. Romera i Diamentową. Odcinek od ul. Romera do ul. Żeglarskiej jest wraz z ul. Romera główną ulicę osiedla Nałkowskich. Stan nawierzchni ul. Nałkowkich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej jest zły, bo nawierzchnia jest pełna wertepów i wybojów. W pierwszej połowie marca zaczął się remont ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. Potrwa on do maja, a koszt inwestycji to ok. 1,2 mln zł. W ramach remontu m.in. powstanie nowa warstwa jezdni, wyremontowany będzie chodnik, pojawi się rząd płyt z wypustami, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami i przebrukowane zostaną zatoki autobusowe.

Wiceprzewodniczący ma wątpliwości

W odniesieniu do remontu wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin, Leszek Daniewski (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do prezydenta Żuka. Zaznaczył, że cieszy sie z remontu i składał do projektu budżetu miejskiego wnioski o tę inwestycję.

- Szczęśliwie, w efekcie wspólnych działań, została podjęta decyzja o rozpoczęciu tak długo oczekiwanego remontu. Obserwując jego przebieg muszę przyznać, iż pomimo utrudnień spowodowanych ciągłym ruchem pojazdów oraz wąskim pasem jezdni i koniecznością wymiany chodników przebiega on sprawnie, pod stałym nadzorem Zarządu Dróg i Mostów - napisał Leszek Daniewski.

Podkreślił, że w rozstrzygniętym przetargu zakres prac remontowych został ściśle określony. Niemniej jednak ma wątpliwości. Chodzi m.in. o zmiany jakie nastąpią po likwidacji obecnej pętli nawrotowej, która jest jednocześnie przystankiem końcowym, głównie dla osób przyjeżdżających nad Zalew Zemborzycki. - Czy po oddaniu do użytku węzła przesiadkowego u zbiegu ulic: Krężnickiej i Żeglarskiej w miejscu obecnej pętli pozostanie przystanek autobusowy oraz czy mieszkańcy ulicy "stara Nałkowskich" będą mieli w dalszym ciągu możliwość wyjazdu do ulicy Żeglarskiej? - zapytuje wiceprzewodniczący.

Będzie likwidacja pętli

Z odpowiedzi Andrzeja Wojewódzkiego - sekretarza Miasta Lublin wynika, że likwidacja pętli autobusowej na ul. Nałkowskich wchodzi w zakres dokumentacji projektowej "Przebudowy mostu na rzece Bystrzycy wraz z rozbudową ul. Żeglarskiej na odcinku od węz/a przesiadkowego przy ul. Żeglarskiej do skrzyżowania z ul. Nałkowskich". W ramach tego zadania na ul. Żeglarskiej (przed mostem jadąc w kierunku ul. Krężnickiej/Janowskiej) zostanie zaprojektowana i wybudowana nowa zatoka autobusowa. Stąd likwidacja pętli nie spowoduje utrudnień komunikacyjnych dla osób przyjeżdżających nad Zalew komunikacją miejską. 

Sekretarz wyjaśnił również, że prowadzony obecnie remont ul. Nałkowskich nie obejmuje skrzyżowania z ul. Żeglarską. Dlatego przystanek znajdujący się w tymczasowym miejscu do zawracania będzie użytkowany bez zmian, bo pozostaje poza zakresem tej przebudowy.

- Jednocześnie, w ramach innego projektu budowana jest nowa pętla autobusowa przy ul. Żeglarskiej, do której planowane jest wydłużenie linii komunikacji miejskiej, kończących obecnie trasę na skrzyżowaniu ul. Nałkowskich i ul. Żeglarskiej. Skierowanie linii do nowej pętli będzie możliwe po oficjalnym zakończeniu jej budowy i uzyskaniu zezwolenia na użytkowanie. Niemniej, nadmieniam, że dojazd do tej pętli prowadzi przez most na Bystrzycy, będący w złym stanie technicznym, dlatego ewentualne wydłużenie linii musi wiązać się z dopuszczeniem zwiększonego ruchu autobusów na moście - napisał Andrzej Wojewódzki. 

Na koniec dodał, że w związku z przebudową skrzyżowania ulic Nałkowskich - Żeglarska, mieszkańcy ulicy "stara Nałkowskich" nie będą mieli możliwości bezpośredniego wjazdu na ulicę Nałkowskich i w kierunku ul. Żeglarskiej dotychczasową drogą dojazdową.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.