Reklama

Reklama

Wracają warsztaty artystyczne "Sobota w Labiryncie" w Galerii Labirynt

Opublikowano: 3 lutego 2021 13:00
Autor: | Zdjęcie: Galeria Labirynt w Lublinie

Wracają warsztaty artystyczne "Sobota w Labiryncie" w Galerii Labirynt - Zdjęcie główne

Wracają warsztaty artystyczne "Sobota w Labiryncie" w Galerii Labirynt | foto Galeria Labirynt w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Galeria Labirynt po przerwie związanej z pandemicznymi obostrzeniami, przywraca rodzinne warsztaty w swojej siedzibie. Uczestnicy dowiedzą się więcej o neonowych kolorach oraz nauczą się własnoręcznie robić transparenty. Na zajęcia w dniach 6 i 13 lutego już trwają zapisy. Warsztaty są bezpłatne.

Reklama

W czwartek (28 stycznia) Rząd RP poinformował o luzuowaniu częsci obostrzeń spowodowanych pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Od 1 lutego otwarte są sklepy w galeriach handlowych w reżimie sanitarnym, zniesiono godziny dla seniorów i otwarto muzea oraz galerie sztuki.

Jedną z otwartych instytucji jest Galeria Labirynt przy ul. Popiełuszki. Dlatego 6 lutego dzieci w wieku 5-8 lat i ich opiekunowie poznają dzieła sztuki w neonowych. Punktem wyjścia do twórczych wyzwań będą prace polskiego artysty - Maurycego Gomulickiego.

- W części plastycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów stworzą własne obrazy, które będzie widać po zgaszeniu światła z użyciem specjalnej lampy! - informuje Galeria Labirynt.

Z kolei 13 lutego odbędą się warsztaty rodzinne do wystawy "NIGDY NIE BĘDZIESZ SZŁA SAMA", która powstała jako reakcja na działania polskiego rządu. Jest wyrazem solidarności z osobami protestującymi przeciwko orzeczeniu w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego wydanym 22 października 2020 roku przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej. Na wystawę składają się transparenty, wlepki, kartony, a także przesyłać zdjęcia i filmy z demonstracji przeciwko orzeczeniu TK. W warsztatach mohgą wziąć udział dzieci w wieku 7-12 lat i ich opiekunowie.

- Podczas zajęć rodzice wsłuchają się w głos dzieci, pytając o ich potrzeby oraz to, co chciałyby zmienić w swoim otoczeniu. Wszyscy wspólnie zastanowią się, w jaki sposób najmłodsi mogą zmieniać otaczającą ich rzeczywistość. Na podstawie zebranych opinii uczestniczki i uczestnicy zrobią własne transparenty i zamanifestują swoje zdanie! - informuje Galeria. 

Warsztaty są bezpłatne, a potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Zajęcia odbywają się z zachowaniem zasad sanitarnych. Zapisy na warsztaty przyjmowane są drogą mailową na adres [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.