Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: Dodatkowe pieniądze dla przedsiębiorców. Dla dotkniętych skutkami pandemii

Opublikowano: pt, 27 sie 2021 10:57
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Województwo lubelskie: Dodatkowe pieniądze dla przedsiębiorców. Dla dotkniętych skutkami pandemii - Zdjęcie główne

To dotacje na kapitał obrotowy | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd Województwa Lubelskiego po raz siódmy zdecydował o zwiększeniu alokacji w naborze w ramach Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP. Oznacza to, że kolejni przedsiębiorcy z tzw. "czerwonej listy” naboru Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie skorzystają z dotacji na kapitał obrotowy. Władze regionu przeznaczyły 3 mln zł z Funduszy Europejskich, a alokacja wzrosła już do 111,4 mln zł środków UE.

Reklama

Pierwotna kwota przeznaczona dla samozatrudnionych, mikro- i małych firm z województwa lubelskiego, które znalazły się w sytuacji nagłego niedoboru lub utraty płynności finansowej w związku z pandemią COVID-19, wynosiła 74 mln zł środków UE. Mając na celu zapewnienie wsparcia jak największej liczbie przedsiębiorców, Zarząd Województwa Lubelskiego po raz siódmy zwiększył kwotę alokacji w tym naborze.

- Jako zarząd jesteśmy zdeterminowani, aby w miarę możliwości pomóc jak największej liczbie przedsiębiorców, których dotknęły skutki covid-19 - zapewnia Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie: Kolejni zostaną Ambasadorami Województwa Lubelskiego. W weekend gala

Dotychczas, w ramach finansowania kapita,  obrotowego mikro i małych przedsiębiorstw, LAWP wypłaciła dofinansowanie 3119 przedsiębiorcom, na łączną kwotę  104 888 367,95 zł. Teraz weryfikacji i ocenie poddawane są kolejne wnioski. Otrzymane dofinansowanie firmy mogą przeznaczyć na finansowanie kapitału obrotowego oraz kosztów bieżącej działalności przedsiębiorstwa tj. opłacenie mediów, najem powierzchni, zakup towarów czy ubezpieczenie działalności. Minimalne dofinansowanie wynosi 7 845,11 zł - to pomoc na okres jednego miesiąca dla samozatrudnionego lub przedsiębiorcy zatrudniającego 1 pracownika na pełny etat. Z kolei maksymalna kwota wsparcia wynosi 164 747,31 zł - w przypadku 49 pełnych etatów w firmie wnioskującej o pomoc na 3 miesiące.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.