Reklama

Reklama

Władze lubelskiego UMCS z wizytą u Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Opublikowano: 25 września 2020 12:05
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W czwartek (24 września) władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej spotkały się z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wicepremierem, prof. Piotrem Glińskim. W trakcie spotkania rozmawiano o rozwoju kultury akademickiej.

Reklama

Rozmawiano o rozwoju kultury akademickiej 

 

Spotkanie dotyczyło współpracy przy organizacji ważnego projektu dla rozwoju kultury akademickiej – Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej, który będzie zrealizowany w przyszłym roku w Lublinie. Rozpocznie się już w przyszłym miesiącu, prezentacją na temat diagnozy dotyczącej kierunków rozwoju kultury studenckiej, przeprowadzonej przez Nardowe Centrum Kultury i Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. 

 

W spotkaniu wziął udział prof. dr hab. Radosław Dobrowolski - rektor UMCS, prof. dr hab., Izabela Pastuszko - p.o. dyrektora Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, prof. Rafał Wiśniewski - dyrektor Narodowego Centrum Kultury oraz Mateusz Adamkowski - dyrektor Departamentu Mecenatu Państwa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Forum Kultury Studenckiej

 

- Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej to projekt Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, który ma na celu określenie potrzeb studentów i warunków niezbędnych do rozwoju ich aktywności twórczej, opracowanie wytycznych dla ogólnopolskich programów wspierających rozwój tradycji kultury studenckiej i akademickich centrów kultury oraz stworzenie portalu internetowego sieciującego te jednostki - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

 

W zeszłym roku Chatka Żaka z Narodowym Centrum Kultury przeprowadziła badania dotyczące ogólnopolskiej diagnozy stanu kultury studenckiej. Dlatego 22 października w Chatce Żaka odbędzie się prezentacja wyników tych badań.

 

Wydarzenie będzie częścią „5 dni z Chatką”, czyli ponownego otwarcia programowego ACK, które przez ponad 2 lata remontowano i modernizowano. 21 i 22 października będą dniami poświęconymi Forum Kultury Studenckiej. Z kolei 23 października odbędzie się koncert inaugurujący rok akademicki 2020/2021 UMCS. Natomiast 24 i 25 października zaplanowano wydarzenie „Wolna Chatka”, czyli warsztatowo-artystyczną część skierowaną do studentów i mieszkańców Lublina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.