Reklama

Reklama

Wieniawa. Wymienią kilkanaście uszkodzonych słupów latarń

Opublikowano: 24 kwietnia 2021 15:55
Autor: Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkaniec miasta uważa, że należy naprawić kilkanaście uszkodzonych latarń na terenie dzielnicy Wieniawa. PGE zakwalifikowała prawie wszystkie do wymiany.

Reklama

Jeden z mieszkańców Lublina zwrócił uwagę na uszkodzone latarnie na terenie dzielnicy Wieniawa. Uważa, że należy je naprawić. Chodzi o łącznie 17 latarń, które znajdują się przy ul. Sowińskiego, Puławskiej, Popiełuszki, Legionowej, Zuchów i Spadochroniarzy. W imieniu mieszkańca wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin - Marcin Nowak (klub radnych prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do prezydenta Żuka. 

- Zły stan techniczny tych latarń, nie stanowi wyłącznie problemu estetycznego, lecz przede wszystkim stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych tudzież kierowców - napisał Marcin Nowak, proszą miasto o zajęcie się problemem. 

CZYTAJ TAKŻE: Miasto Lublin znowu pomoże branży gastronomicznej? Radni mają pomysł

Odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. W pierwszej części pisma odniósł się do wszystkich latarń z wyjątkiem tej przy ul. Spadochroniarzy. Poinformował, że Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie przekazał uwagi wiceprzewodniczącego właścicielowi wskazanych latarni czyli do PGE Dystrybucja S.A. O/Lublin.

- Zgodnie z uzyskaną informacją spółka PGE wstępnie zakwalifikowała powyższe slupy do wymiany (ale bez wskazania terminu realizacji prac), informując dodatkowo że obecnie nie stwarzają one zagrożenia, natomiast stan wszystkich slupów oświetleniowych objętych umową w sprawie obsługi i konserwacji urządzeń oświetlenia drogowego Miasta Lublin jest na bieżąco monitorowany - napisał Artur Szymczyk. 

Jeśli chodzi o latarnię przy ul. Spadochroniarzy, zaznaczył, że jest ona składnikiem majątku Gminy Lublin i jest w dobrym stanie technicznym.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.