Reklama

Reklama

Weekend w lubelskiej Galerii Labirynt. Wystawy, warsztaty i oprowadzanie

Opublikowano: 5 marca 2021 07:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Oprowadzanie po wystawie Powiększenie 2, warsztaty rodzinne o kolorze różowym i trzy wystawy - to oferta Galerii Labirynt na najbliższy weekend. Na część wydarzeń obowiązują zapisy.

Reklama

W każdy weekend marca odbywać się będą warsztaty rodzinne. To zajęcia z cyklu "Sobota w Labiryncie" w ramach których dzieci w wieku 7-12 lat i ich opiekunowie będą poznawać sztukę współczesną oraz tworzyć własne prace plastyczne. W sobotę (6 marca) o godzinie 13:00 odbędą się warsztaty dotyczące koloru w sztuce. Uczestnicy i uczestniczki poznają różne odmiany różowego i stworzą własne dzieło za pomocą wielu odcieni tego samego koloru. Obowiązują zapisy.

Natomiast w niedzielę (7 marca) zaplanowano oprowadzanie po wystawie Powiększenie 2 w Galerii Labirynt | Plaza przy ul. Lipowej  (wejście od ul. Ofiar Katynia). Obowiązują zapisy. Na wystawie zostaną omówione ceramiczne rzeźby-szczury Moniki Zadurskiej-Bielak.

- Artystka zauważa, że w kulturze europejskiej szczury kojarzą się z chorobami i nieszczęściem, natomiast w innych krajach są symbolem witalności, sprytu czy płodności. Będzie można obejrzeć również obrazy Sławomira Tomana, których początkiem jest przedmiot, niekiedy o wątpliwej wartości estetycznej. Przedstawione zostaną też historie zawarte w pracach Adama Oronia, który zabiera widza do świata dawnych filmów gangsterskich, przedstawiając pozy aktorów i dramatyczny światłocień - informuje Galeria Labirynt.

Z kolei w głównej siedzibie Galerii, czyli przy ul. Popiełuszki można obejrzeć trzy wystawy: "Fasada", "Ménage á Deux" i "Nigdy nie będziesz szła sama". Do końca kwietnia wstęp do galerii jest wolny. Wystawy te otwarte są od wtorku do niedzieli w godzinach 16:00–22:00. 

- Fasada Moniki Sosnowskiej to ogromna stalowa rzeźba zwisająca z sufitu Galerii. Mimo, iż waży ponad tonę, sprawia wrażenie lekkiej, dzięki swojej ażurowej konstrukcji. Prace Moniki Sosnowskiej można oglądać w wielu miejscach na świecie, a Fasada jest pierwszą wystawą artystki w Lublinie. Ménage á Deux Maurycego Gomulickiego i Karola Radziszewskiego  to wystawa pełna kobiecych i męskich aktów, fantazji i fetyszy. Jest to pierwsza wspólna wystawa tych dwóch artystów i mimo, że ich prace wydają się zupełnie odmienne, to na wystawie doskonale się uzupełniają - informuje Galeria.

Zaś "Nigdy nie będziesz szła sama" to wystawa dokumentująca protesty po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Można zobaczyć setki transparentów, zdjęcia i filmy z protestów. W sali wystawowej funkcjonuje Otwarte Studio Transparentów, gdzie można zrobić własny transparent i zabrać ze sobą lub zostawić jako część ekspozycji. OST działa od wtorku do piątku w godz. 14:00–22:00, a w soboty i niedziele w godz. 16:00–22:00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.