Reklama

Reklama

W tym tygodniu konferencja naukowa "Czas na umysł" na KUL

Opublikowano: 15 marca 2021 06:00
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji obchodów "Dni Wiedzy o Mózgu" , naukowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II zorganizowali konferencję online "Czas na umysł", która odbędzie się na KUL-u 18 i 19 marca. W programie są wykłady i warsztaty.

Reklama

"Czas na umysł 3.0" to ogólnopolska konferencja kognitywistyczna, w ramach której przewidziano wykłady i warsztaty. Ich tematyka będzie bliska zainteresowaniom naukowym zmarłego w listopadzie 2020 roku. Prof. Piotra Francuza – psychologa eksperymentalnego, naukowca i wykładowcy, współtwórcy kierunku studiów pn. kognitywistyka. Agnieszka Fudali-Czyż zastanowi się czy nasze oceny estetyczne są zupełnie subiektywne, a Paweł Fortuna i Artur Modliński porównają dzieła malarskie wykonane przez człowieka, cyborga i robota. Z kolei Jerzy Luty opowie o "instynkcie sztuki” i adaptacyjnej roli sztuki w procesie ewolucji, a prof. Włodzisław Duch w kontekście współczesnych badań nad mózgiem przybliży nam tematykę neuroedukacji.
 
Oprócz wykładów zostaną również przeprowadzone warsztaty.
 
Robert Fryczkowski scharakteryzuje szanse i zagrożenia współczesnej komunikacji elektronicznej, a klinicyści Barbara Wardowska i Stanisław Sądowski na przykładzie konkretnych pacjentów omówią skutki i neurologiczne konsekwencje przebycia choroby COVID-19. Natomiast prof. Lech Giemza w ramach projektu Książka z plecaka - na podstawie wierszy Wisławy Szymborskiej oraz Charlesa Simica dokonana porównania postaci dyktatorów, a Jacek Jarocki przybliży problem szczególnie bliski osobom zainteresowanym kognitywistyką i filozofią umysłu, czyli problem reprezentacji mentalnych i percepcyjnych.
 
Każdego dnia odbędą się również sesje studencko-doktoranckie.
 
Linki do wszystkich wydarzeń online znajdują się na stronach internetowych: www.umysl.kul.pl i www.kognitywistyka.kul.pl. Udział w konferencji, która odbędzie się na platformie MS Teams, jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.