Reklama

Reklama

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Koniec naboru projektów

Opublikowano: 10 maja 2021 13:30
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Koniec naboru projektów - Zdjęcie główne

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Koniec naboru projektów | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Skończył się proces zgłaszania projektów w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Teraz będzie prowadzona weryfikacja i ocena projektów. Na realizację wybranych zostanie przeznaczone 12,5 mln zł.

Reklama

Budżet Obywatelski jest budżetem partycypacyjnym, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W ubiegłym roku mieszkańcy Lublina złożyli 150 projektów. Natomiast teraz zakończył się proces zgłaszania projektów do kolejnej - VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Do 7 maja elektronicznie wpłynęło 200 pomysłów: 125 dzielnicowych i 75 ogólnomiejskich. Pełną liczbę zgłoszonych projektów poznamy pod koniec tygodnia, gdy spłyną te wysłane przez mieszkańców pocztą tradycyjną oraz złożone do Biur Obsługi Mieszkańców.

- Pomimo trudnego czasu dla mieszkańców związanego z epidemią oraz wywołanych nią ograniczeń w finansach Miasta znacząco wzrosła liczba złożonych projektów w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Traktujemy to jako wyraz zaufania do naszej pracy. Przed nami trudny proces opiniowania projektów. Będziemy w kontakcie ze wszystkimi osobami składającymi projekty i postaramy się ocenić je jak najszybciej - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

CZYTAJ TAKŻE: Oświetlenie nad Bystrzycą, plac zabaw przy Spokojnej. Zrealizują zaległe projekty z Budżetu Obywatelskiego

Weryfikacja i ocena wniosków będzie przeprowadzona przez zespół oceniający. Etap oceny potrwa około 2 miesięcy, a jego efektem będzie wyłonienie tych projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania listy ocenionych projektów na złożenie formalnego odwołania od decyzji.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się naborem 7 kwietnia. Regulamin pozwalał na składanie projektów dzielnicowych o wartość 350 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych o wartości do 1 mln zł i nieinwestycyjnych tzw. "miękkich” do 200 tys. zł. Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Udział w nim będą mogły wziąć osoby zameldowane na stałe w Lublinie oraz wpisane na listę osób uprawnionych do udziału w lubelskim Budżecie Obywatelskim. Osoby, które nie są zameldowane w Lublinie, zamierzające glosować elektronicznie, powinny złożyć oświadczenie o dopisaniu do listy. Każda osoba uprawniona do głosowania będzie miała możliwość wyboru dwóch projektów dzielnicowych i dwóch ogólnomiejskich. Na projekty zgłoszone do VIII edycji Miasto przeznaczy 12,5 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.