Reklama

Reklama

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęta. Zastępczyni prezydenta: Dzięki inicjatywie i aktywności mieszkańców od lat razem zmieniamy Lublin

Opublikowano: 7 kwietnia 2021 14:05
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęta. Zastępczyni prezydenta: Dzięki inicjatywie i aktywności mieszkańców od lat razem zmieniamy Lublin - Zdjęcie główne

VIII edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęta | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina mogą już zgłaszać pomysły na realizację np. inwestycji. W tym roku Miasto rozdzieli 12,5 mln zł pomiędzy projekty.

Reklama

W ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. W środę (7 kwietnia) rozpoczęła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Do 7 maja można zgłaszać pomysły, na których realizację Miasto Lublin przeznaczy 12,5 mln zł.
 
- Już po raz 8. zachęcam do zgłaszania pomysłów do Budżetu Obywatelskiego. Dzięki inicjatywie i aktywności mieszkańców od lat razem zmieniamy Lublin. Efekty tego widać wokół w postaci zadbanych terenów zieleni miejskiej, wyposażenia szkół, nowych chodników czy działań na rzecz zwierząt. Liczę, że także w tym roku pojawią się projekty, które podniosą jakość życia w naszym mieście - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
W tegorocznej edycji pojawiły się zmiany. Jedna z nich dotyczy zakresu projektu - od tego roku zgłoszony pomysł nie może zakładać stworzenia wyłącznie dokumentacji inwestycji. Drugą zmianą jest obniżenie kwoty na projekty ogólnomiejskie inwestycyjne do 1 mln zł., przy jednoczesnym zniesieniu wymogu realizacji prac w co najmniej dwóch dzielnicach.
 
Podobnie jak w roku ubiegłym, pomysły można zgłaszać w 2 kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. Wartość projektów dzielnicowych, czyli takich, które w sposób szczególny służą mieszkańcom danej dzielnicy, nie może przekroczyć 350 tys. zł. Taka kwota zostanie wykorzystana w każdej dzielnicy, o ile projekty we wszystkich dzielnicach będą złożone. W innym przypadku niewykorzystane pieniądze wrócą do puli ogólnomiejskiej. Projekty dzielnicowe mogą dotyczyć wyłącznie budowy, przebudowy czy remontu. Natomiast projekty ogólnomiejskie, które powinny dotyczyć potrzeb osób z więcej niż jednej dzielnicy lub miejsce ich realizacji nie jest przypisane do konkretnego terenu, dzielą się na: nieinwestycyjne, tzw. "miękkie” – nie przewidują one realizacji inwestycji, czyli mogą dotyczyć np.: organizacji wydarzeń kulturalnych, sportowych, czy animacji społecznej – ich wartość nie może przekroczyć 200 tys. zł oraz inwestycyjne, tzw. "twarde" – są to projekty o zasięgu wykraczającym poza obszar jednej dzielnicy i spełniają łącznie takie warunki jak: ich maksymalna wartość wynosi 1 mln, mają charakter wyłącznie inwestycyjny, obejmują maksymalnie 2 zadania inwestycyjne.
 
Projekty zadań można zgłaszać przez internet lub tradycyjnie, składając wypełniony formularz w Biurze Obsługi Mieszkańców. Ze względu na sytuację epidemiczną szczególnie zalecane jest korzystanie z formularza elektronicznego. Do wniosku należy dołączyć listę co najmniej 2 osób popierających go (w tym autora). W wersji elektronicznej wystarczy dołączyć skan takiego pisma.
 
Biuro Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta Lublin oferuje pomoc przy pisaniu wniosku. Kontakt z pracownikami można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu: 81 466 19 00 lub pisząc na adres: [email protected]
 
Dodatkowo, osoby zainteresowane uzyskaniem szerszych informacji mogą wziąć udział w otwartych spotkania konsultacyjnych online w terminach: 20 kwietnia i 4 maja o godz 17.00, 15 kwietnia o godz. 13.00 - spotkanie dedykowane młodzieży i 22 kwietnia o godz. 13.00 - spotkanie dedykowane seniorom. Linki do spotkań zostaną udostępnione w dniach, w których mają się odbyć.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.