Reklama

Reklama

VII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Głosowanie zakończone

Opublikowano: 29 października 2020 14:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

VII edycja Budżetu Obywatelskiego w Lublinie. Głosowanie zakończone  - Zdjęcie główne

W ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj (28 października) o północy skończyło się głosowanie na projekty VII edycji Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu elektronicznym głos oddało ponad 17 tys. mieszkańców. Wyniki będą znane w przyszłym tygodniu.

Reklama

Budżet Obywatelski to budżet partycypacyjny. Mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. 

 

- Tegoroczne głosowanie w VII edycji Budżetu Obywatelskiego odbyło się w wyjątkowych okolicznościach trwającej epidemii. Ma ona też wpływ na realizację projektów z poprzedniej edycji, poprzez ograniczenie środków finansowych jakimi dysponujemy. Wierzę jednak, że jest to sytuacja jednorazowa i przy kolejnym naborze wrócimy do poziomu środków z poprzednich lat, a także zrealizujemy wszystkie zaległe projekty. Dziękuję autorom projektów oraz osobom głosującym za aktywność i chęć działania na rzecz miasta i mieszkańców - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina ds. kultury, sportu i partycypacji.

 

W tym roku jest ponad 12 mln zł do rozdzielania na realizację zwycięskich projektów, z czego na każdą z dzielnic przypada 350 tys. zł. Na projekty ogólnomiejskie przeznaczona jest kwota 3 050 000 zł, w ramach której co najmniej 1,2 mln zł zostanie przeznaczone na projekty miękkie. Każdy z tych projektów mógł mieć wartość maksymalną w wysokości 200 tys. zł. W dzielnicy Wrotków nie zgłoszono projektu, który mógł być poddany pod głosowanie, w związku z tym kwota na projekty dzielnicowe wynosi 9,1 mln zł.

 

Warunkiem realizacji projektów dzielnicowych jest uzyskanie przez nie minimum 100 głosów. Już wiadomo, że we wszystkich 26 dzielnicach, w których projekty były poddane pod głosowanie są takie, które uzyskały więcej niż 100 głosów. 

 

- Przed nami weryfikacja oddanych głosów oraz liczenie i wprowadzanie do systemu papierowych kart do głosowania, które obecnie są odbierane z punktów do głosowania na terenie całego miasta. Pełne wyniki znane będą w następnym tygodniu - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego trwało od 15 października i odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy mieszkaniec Lublina mógł zagłosować na 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.