Urząd Miasta zrewitalizuje zdegradowane obszary. Potrzebna pomoc lublinian

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Urząd Miasta zrewitalizuje zdegradowane obszary. Potrzebna pomoc lublinian - Zdjęcie główne

W ramach konsultacji społecznych 7 września na godz. 16.30 w Ratuszu zaplanowano otwarte spotkanie informacyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych osób | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych, spotkaniu i warsztatach, które pomogą zrewitalizować i odbudować zdegradowane obszary. Można też zgłaszać uwagi i sugestie.

Startrują konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2020-2029. Miasto opracowało dokument umożliwiający rewitalizację wyznaczonych obszarów przy współudziale mieszkańców. Uwagi do Programu lublinianie mogą zgłaszać do 27 września. Poza standardowymi formami konsultacji, przewidziano też otwarte spotkanie informacyjne i warsztaty on-line z pisania uwag.

 

Wyprowadzić ze stanu kryzysu

 

Przejście z uchwalonego Programu Rewitalizacji dla Lublina na lata 2017-2023, na nowy zgodny z ustawą - Gminny Program, wynika z kilku powodów. Dotychczasowy dokument obowiązuje do 2023 roku, dlatego długotrwała rewitalizacja wymaga nowego programu. Oprócz tego, zastosowanie ustawy o rewitalizacji pozwala na używanie specjalnych narzędzi ułatwiających prowadzenie rewitalizacji, np. Specjalnej Strefy Rewitalizacji, czy miejscowego planu rewitalizacji. Dodatkowo przygotowanie i realizacja rewitalizacji w trybie ustawy przewiduje jeszcze szerszy udział mieszkańców na różnych poziomach zarządzania.

 

Gminny Program Rewitalizacji to wieloletni program działań, którego podstawą jest szczegółowa diagnoza obszaru rewitalizacji w sferze społecznej, gospodarczej, przestrzenno-funkcjonalnej, technicznej i środowiskowej. Program określa, na podstawie wyników diagnozy, cele rewitalizacji oraz kierunki działań, za pośrednictwem których wskazany obszar ma zostać wyprowadzony ze stanu kryzysu. Dokument zawiera również opis działań, które będą realizowane na obszarze rewitalizacji. Pierwszym krokiem w przygotowaniu Gminnego Programu Rewitalizacji było wyznaczenie obszaru zdegradowanego i obszaru odbudowy, na którym będą prowadzone działania rewitalizacyjne. 

 

Miasto liczy na pomoc mieszkańców

 

W ramach konsultacji społecznych 7 września na godz. 16.30 w Ratuszu zaplanowano otwarte spotkanie informacyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji, organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych osób. W planach są również warsztaty z pisania uwag do projektu Gminnego Programu Rewitalizacji. Praktyczne szkolenie w formule on-line przewidziano 14 września o godz. 18 (zgłoszenia do 9 września na adres rewitalizacja@lublin.eu). 

 

Mieszkańcy mogą podzielić się swoją opinią i zgłosić sugestie do projektu za pośrednictwem formularza na stronie www.lublin.eu w zakładce "Rewitalizacja" oraz do pobrania w formacie dokumentu tekstowego, drogą elektroniczną na adres rewitalizacja@lublin.eu lub przesyłając na adres: Biuro Rewitalizacji i Klimatu, ul. Zana 38, 20-601 Lublin, lub składając osobiście w siedzibie Biura Rewitalizacji i Klimatu, ul. Zana 38 (piętro VI, pokój 606).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE