Reklama

Reklama

Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął przetargi na budowę kilku ulic

Opublikowano: ndz, 15 lis 2020 06:45
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął przetargi na budowę kilku ulic - Zdjęcie główne

Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął przetargi na budowe kilku ulic | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek (13 listopada) wyłoniono wykonawców na budowę węzła przesiadkowego przy ul. Osmolickiej, na rozbudowę ul. Dworcowej i budowę zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80.

Reklama

- Rozstrzygnięcie przetargów pozwoli na podpisane w najbliższym czasie umów i rozpoczęcie prac w terenie. Zarówno zmiana układu drogowy w rejonie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, jak i budowa węzłów przesiadkowych to inwestycje ważne dla Miasta, ale również istotne z punktu widzenia rozwoju i usprawnienia systemu komunikacji w Lubelskim Obszarze Funkcjonalnym - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

 

Węzeł przesiadkowy wybuduje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., które wyceniło realizację inwestycji na ponad 1,8 mln zł. Węzeł ma być gotowy do końca września 2021 r. Przy ul. Powstanie tam pętla dla 2 autobusów o standardowej długości oraz parking Kiss&Ride. Zostanie też przebudowany odcinek ul. Osmolickiej i Prawiednickiej i wybudowane chodniki oraz przejścia dla pieszych. Zaplanowano infrastrkturę przystankową, czyli wiatę i wyświetlacz dynamicznej informacji budynek socjalno-sanitarny dla kierowców komunikacji miejskiej. Pętla będzie oświetlona i wyposażona w monitoring, a teren odwodniony.

 

Rozbudowę ul. Dworcowej budowę zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80 zrealizuje spółka Budimex. Oferta opiewa na ponad 13 mln zł. Spółka ma czas na wykonanie robót drogowych do 25 października przyszłego roku. Ulica zostanie przedłużona do ronda przy Targach Lublin, również przeznaczonego do przebudowy.Będzie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do ronda przy Targach i droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego). Ma to odciążyć rondo Sportowców i upłynnić dojazd do dworca oraz w stronę centrum miasta. Wykonawca wybuduje również kanalizację deszczową z przepompownią, oświetlenie uliczne, siecć wodociągową, sieć elektroenergetyczną oraz przebuduje trakcję trolejbusową i sieć gazową.

 

W planach jest jeszcze do rozstrzygnięcia porzetarg na rozbudowę ul. Krochmalnej. Otwarcie ofert zaplanowano na 23 listopada. Termin zakończenia całego projektu Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego zaplanowany jest na koniec lipca 2022 roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.