Reklama

Reklama

UMCS kupił chryzantemy od lubelskich przedsiębiorców. Kilkasiedziąt bukietów ustawiono przy pomniku "Maryśki"

Opublikowano: 2 listopada 2020 16:00
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci W związku z zamknięciem cmentarzy na okres Wszystkich Świętych, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej kupił chryzantemy od lokalnych przedsiębiorców i ustawił je obok pomnika swojej patronki.

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił na piątkowej (31 października) konferencji prasowej, że z powodu dużej liczby zakażeń koronawirusem, cmentarze na terenie kraju będą zamknięte w dniach 31 października - 2 listopada. Oznacza to, że nekropolie nie są dostępne w ważną dla wielu Polaków uroczystość Wszystkich Świętych oraz Zaduszki. Piątkowa informacja o zamknięciu cmentarzy wywołała spore kontrowersje. Narzekali ci, którzy zamierzali odwiedzić groby bliskich, ale i przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą zniczy czy wiązanek kwiatów na groby, którzy odnotują wielkie straty. W związku z tym powstało wiele akcji społecznych by pomóc przedsiębiorcom. Jedną z nich zainicjowała największa, lubelska uczelnia, czyli Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

 

- W związku z decyzją o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada bieżącego roku, lokalni producenci i sprzedawcy zostali z dużą ilością zamówionych kwiatów, które tradycyjnie miały zostać sprzedane osobom odwiedzającym groby najbliższych. Władze Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w geście solidarności, wsparły akcję zakupu chryzantem od lokalnych przedsiębiorców - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.

 

Dzisiaj, w Dzień Zaduszny (2 listopada) kilkadziesiąt bukietów chryzantem zostało ustawionych przed pomnikiem patronki uczelni - Marii Curie-Skłodowskiej, który znajduje się na terenie kampusu uczelni, tworząc dekorację wokół monumentu.

 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.