Reklama

Reklama

Ulica Lipowa w Lublinie zamknięta dla ruchu do końca września

Opublikowano: 27 sierpnia 2020 08:11
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Ulica Lipowa w Lublinie zamknięta dla ruchu do końca września - Zdjęcie główne

Zmienił się termin otwarcia dla ruchu ul. Lipowej - został przedłużony do końca września. Do tego czasu nadal obowiązują objazdy | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zmienił się termin otwarcia dla ruchu ul. Lipowej. Prace drogowe przy całkowitym zamknięciu jezdni będą kontynuowane prawdopodobnie do końca września.

Reklama

Dziś rano Urząd Miasta poinformował, że zmiana harmonogramu prac wynika z kilku okoliczności. 

 

- Przede wszystkim Wykonawca, po zejściu w niższe warstwy jezdni, napotkał wiele kolizji podziemnych, których rozwiązanie było czasochłonne i uniemożliwiało realizację kolejnych etapów zadania drogowego, w wyznaczonych wcześniej ramach czasowych - tłumaczy Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 

Dodatkowo, okazało się, że ul. Lipowa skrywa wiele elementów niezidentyfikowanej infrastruktury, prawdopodobnie wojskowej, którą należy omijać poprzez wykonanie dodatkowych alternatywnych wykopów. Nie bez znaczenia była też seria niewybuchów, w wyniku której przeprowadzono drugie rozeznanie saperskie terenu budowy. Poza tym, w związku z panującą pandemią COVID-19 Wykonawca miał trudności z dostępnością materiałów niezbędnych do wykonania uzbrojenia podziemnego w postaci kanalizacji deszczowej. Wpływ na termin wykonywanych prac miały również odkrycia ludzkich szczątków, a w ostatnich dniach fragmentów dawnych fortyfikacji miasta. Znaleziska wymagały udostępnienia terenu na potrzeby prac archeologów.

 

- W związku z powyższym, do odwołania obowiązuje obecna organizacja ruchu, wyznaczająca objazd dla komunikacji miejskiej oraz innych użytkowników ruchu drogowego ulicami: ... - Okopowa - Chopina - Krakowskie Przedmieście - ... - informuje Justyna Góźdź. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.