Reklama

Reklama

Trwa remont Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie

Opublikowano: 11 listopada 2020 15:00
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W budynku Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki zaczęły się prace termomodernizacyjne. Z kolei bursa sąsiadująca ze szkołą jest przebudowywana. Łączna wartość obu inwestycji to ponad 12 mln zł.

Reklama

Lepsze warunki do nauki i mieszkania

 

Prace prowadzone są równolegle w budynkach szkoly i bursy, które mieszczą się przy ul. Zemborzyckiej. Miasto chce, żeby uczniowie mogli uczyć sie i mieszkać w komfortowych warunkach. 

 

- Dzięki termomodernizacji poprawi się sam wygląd i parametry cieplne obu placówek, a przebudowa wnętrza bursy zapewni młodzieży lepsze zakwaterowanie. Prowadzenie prac jednocześnie w całym zespole budynków szkolnych przy ul. Zemborzyckiej jest możliwe dzięki unijnym środkom pozyskanym na termomodernizacje w oświacie - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

 

Remont bursy

 

Od dwóch miesięcy prace prowadzone są w budynku Bursy Szkolnej nr 7. Przebudowywane są trzy poziomy mieszkalne (pokoje wychowanków, wychowawców, świetlice, sanitariaty) i zaplecze kuchenne, magazynowe, pralnia i suszarnia. Zakończono rozbiórkę warstw posadzkowych, a na parterze, w niepodpiwniczonej części budynku, gotowe są wylewki pod posadzki. W piwnicy trwają roboty ziemne związane z podbijaniem fundamentów i pogłębianiem. Równolegle prowadzone są prace z zakresu branży sanitarnej – w całym budynku trwa montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania, co umożliwi prowadzenie dalszych prac wykończeniowych bez przerwy zimowej. Budynek pochodzi z lat 60. więc wymaga adaptacji do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych, co wiąże się m.in. z dostosowaniem ciągów komunikacyjnych oraz pełną wymianą instalacji elektrycznej. Wszystkie wejścia będą przebudowane, a w holu głównym znajdzie się wejście do windy zewnętrznej.

 

W ramach remontu zostanie przebudowana stołówka i zaplecze kuchenne. Zostaną wyposażone w sprzęt technologiczny i dźwig towarowy. W stołówce pojawi się mozaika artystyczna, a „kolejowy” mural na ścianie głównej holu przejdzie renowację. Na zewnątrz zostanie zbudowana droga pożarowa z niezbędną infrastrukturą, oświetlenie, a teren będzie zagospodarowany. Koszt realizacji inwestycji w Bursie wyniesie blisko 7,4 mln zł. Prace mają zakończyć się do końca lipca przyszłego roku. 

 

Termomodernizacja w szkole

 

Z bursą sąsiaduje budynek Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki, gdzie zaczęły się prace termomodernizacyjne. Kompleks składa się z 4-kondygnacyjnego podpiwniczonego budynku szkoły z lat 1967-70 i ze zbudowanej w latach 80. sali gimnastycznej z łącznikiem. W trakcie prac zostaną m.in. docieplone wszystkie ściany zewnętrzne, wyremontowane zostanie główne wejście, wszystkie zewnętrzne schody, wybudowana droga pożarowa z placem do zwracania, a elewacja szkoły zyska biały kolor z szarymi i jasnopiaskowymi elementami. W przysłości budynek będzie podłączony do ciepła systemowego, bo obecnie jest zasilany z istniejącej kotłowi gazowej w budynku bursy. Prace potrwają do końca sierpnia 2022 roku, a ich wartość to ponad 4,7 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.