Reklama

Reklama

Terytorialsi doczekali się znaczka pocztowego

Opublikowano: 18 lutego 2021 07:50
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W środę (16 lutego) w siedzibie głównej Poczty Polskiej odbyła się uroczysta promocja znaczka Wojsk Obrony Terytorialnej w skład, których wchodzi 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej. Obecnie ponad 160 pracowników Poczty Polskiej pełni Terytorialną Służbę Wojskową.

Reklama

- Przyszło nam żyć w niełatwych czasach – jak nigdy wcześniej dzisiaj widzimy jak ważna jest promocja postaw obronnych, a także łączenie wysiłku różnych instytucji na polu budowy odporności państwa. To właśnie ta myśl stoi za zaprezentowanym dzisiaj znaczkiem - mówił podczas promocji gen. dyw. Wiesław Kukuła, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej.

Generał podziękował prezesowi i wszystkim pracownikom Poczty Polskiej za wysiłek, jaki podejmują w ramach działań przeciwcovidowych. Odniósł się również do charakteru obu formacji - Poczta Polska podobnie jak WOT ma charakter terytorialny i jest obecna niemal w każdym miejscu Polski – dla wielu Polaków jest wręcz atrybutem państwa! - stwierdził.

Na znaczku przedstawiono żołnierza WOT w trakcie szkolenia. Siły Zbrojne RP szkolą żołnierzy-profesjonalistów o zdolnościach obronnych dopasowanych do współczesnych zagrożeń. Szkolenia mają na celu: po pierwsze tworzenie nowych profesji (zawodów), po drugie kształcenie niezbędnych kompetencji zawodowych i eksperckich w nowych specjalnościach, po trzecie - mają nadawać profesjonalny charakter samej formacji. Wzdłuż dolnej krawędzi znaczka umieszczono napis „WOJSKA OBRONY TERYTORIALNEJ”, po przeciwnej stronie umieszczono hasło WOT: „ZAWSZE GOTOWI, ZAWSZE BLIKO”.

Znaczek pocztowy WOT o nominale 1,40 zł, jest znaczkiem obiegowym i został wydany w nakładzie 1 miliona egzemplarzy z możliwością dodruku. Znaczek został wydrukowany techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 25,5 mm. Dostępny będzie we wszystkich placówkach pocztowych na terenie Polski.

Promocji znaczka towarzyszy okolicznościowy datownik emisji filatelistycznej "Wojska Obrony Terytorialnej”, który będzie dostępny przez miesiąc od dnia promocji znaczka wyłącznie w placówce Poczty Głównej w Warszawie.

- Wraz ze znaczkiem została również wydana okolicznościowa koperta FDC (ang. first day cover) z naklejonym znaczkiem pocztowym, ostemplowana okolicznościowym datownikiem. Koperta FDC będzie wydana w nakładzie 1.370 egzemplarzy z przeznaczeniem do placówek specjalistycznych PP na terenie Polski, które zajmują się filatelistyką. Poczta Polska w ramach współpracy wydała ponadto folder okolicznościowy w nakładzie 200 szt. - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.