Reklama

Szańce miasta Lublin [Wideo]

wiadomosci Lublin tak jak wiele Polskich miast skrywa swoje zapomniane historie. W czasach kiedy można było spodziewać się ataku wroga z każdej strony, oprócz ochrony w postaci przyrody, nieodłącznym elementem defensywnym były budowane przez wojska fortyfikacje [WIDEO].

Lublin24

Opublikowano: 4 lipca 2019 10:36 | Aktualizacja: 4 lipca 2019 10:36

Jak możemy dowiedzieć się z materiału zamieszczonego przez jednego z mieszkańców Lublina, wschodnie tereny miasta były chronione przez samą przyrodę. Rozlewiska Bystrzycy i Czerniejówki stanowiły idealną zaporę przed atakami wroga i uniemożliwiały mu wprowadzenia cięższej artylerii. Strona zachodnia była terenem równinnym, nieposiadającym żadnej naturalnej ochrony przed najazdami nieprzyjaciół. Był to impuls do zbudowania różnego rodzaju fortyfikacji, które zniechęcały ewentualnych agresorów.


Lokalizacje szańców i wiele innych ciekawostek możecie Państwo zobaczyć w dziele jednego z mieszkańców naszego miasta.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.