Reklama

Reklama

Strategia Lublin 2030. Startują konsultacje społeczne

Opublikowano: ndz, 16 maj 2021 13:05
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Strategia Lublin 2030. Startują konsultacje społeczne - Zdjęcie główne

Strategia Lublin 2030. Startują konsultacje społeczne | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczyna się kolejny etap działań związanych z opracowaniem nowej strategii rozwoju miasta, który poprzedzi prace nad przygotowaniem projektu dokumentu Strategii Lublin 2030. To konsultacje społeczne rekomendacji wypracowanych przez Tematyczne Grupy Robocze, które przedstawiają wizje rozwoju miasta.

Reklama

- Serdecznie dziękuję mieszkańcom za dotychczasowy wkład w proces tworzenia Strategii Lublin 2030. Jednocześnie zachęcam wszystkich, dla których rozwój Lublina jest ważny, do dalszego włączenia się i wzięcia udziału w prowadzonych konsultacjach społecznych. Rezultatem konsultacji społecznych skierowanych do mieszkańców, partnerów społecznych i gospodarczych, licznych instytucji, podmiotów i organizacji branżowych, a także radnych Rady Miasta Lublin, radnych i członków zarządów rad dzielnic, ciał opiniodawczo-doradczych Prezydenta Miasta Lublin, wydziałów i biur Urzędu Miasta Lublin oraz jednostek organizacyjnych Miasta Lublin, będzie wypracowanie kompletnego materiału, który znajdzie swoje odzwierciedlenie w projekcie dokumentu Strategii Lublin 2030 - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Tworzenie Strategii Lublin 2030 rozpoczęły działania partycypacyjne, dzięki którym miasto zebrało kilkanaście tysięcy różnorodnych opinii i komentarzy na temat Lublina w 2030 roku. Kolejnym etapem było wypracowanie metodami warsztatowymi rekomendowanych kierunków rozwoju Gminy Lublin, określenie postępu, jaki ma wykonać Lublin do 2030 roku oraz zdefiniowanie, co należy zmienić i co zrobić, by osiągnąć te cele. Ten etap został podsumowany w postaci Raportu Końcowego z prac Tematycznych Grup Roboczych.

CZYTAJ TAKŻE: Konferencja podsumowująca prace nad Strategią Lublin 2030

Konsultacje społeczne kierunków rozwoju Gminy Lublin, stanowiące założenia do projektu dokumentu Strategii Lublin 2030, odbędą się w dniach 14 maja – 23 czerwca. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w otwartych spotkaniach konsultacyjnych on-line lub odwiedzić zlokalizowany na terenie miasta tzw. "punkt mobilny”. Jednocześnie będzie można wypełnić ankietę konsultacyjną, która umieszczona jest na stronie www.2030.lublin.eu. Tam znajduje się szczegółowy harmonogram wszystkich spotkań konsultacyjnych, a także niezbędne materiały informacyjne.

Na obecnym etapie rekomendacje płynące z Raportu Końcowego skonsultowane zostaną również ze wszystkimi powołanymi ciałami opiniodawczo-doradczymi Prezydenta Miasta Lublin, radnymi Rady Miasta Lublin, radnymi i członkami zarządów rad dzielnic oraz zespołami, instytucjami i organizacjami współpracującymi z samorządem. Rekomendacje zostaną także przeanalizowane przez wszystkie wydziały i biura Urzędu Miasta Lublin oraz jednostki organizacyjne Miasta Lublin.

Spotkania konsultacyjne poprzedzą trzy spotkania informacyjne w celu przedstawienia procesu opracowywania Strategii Lublin 2030 i przebiegu zaplanowanych konsultacji społecznych: poniedziałek (17 maja), godz. 16.30 – spotkanie w języku polskim, tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM); w poniedziałek (17 maja), o godz. 18.00 – spotkanie w języku polskim, tłumaczone na język angielski; we wtorek (18 maja), godz. 17.00 – spotkanie prowadzone w języku polskim, tłumaczone na język ukraiński.

- Spotkania informacyjne będzie można śledzić wyłącznie na żywo na profilu Facebook Strategia Lublin 2030. Dla obcojęzycznych mieszkańców zainteresowanych wzięciem udziału w konsultacjach społecznych przygotowano niezbędne materiały tłumaczone na język angielski oraz ukraiński. Natomiast mając na względzie zapewnianie dostępności osobom z niepełnosprawnościami również otwarte spotkania konsultacyjne tłumaczone będą na Polski Język Migowy - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin

CZYTAJ TAKŻE: Strategia Rozwoju Lublina na lata 2022-2030. Trwają prace Tematycznych Grup Roboczych

Przebieg i wyniki konsultacji kierunków rozwoju Gminy Lublin, stanowiących założenia do projektu Strategii, zawartych w Raporcie Końcowym z prac Tematycznych Grup Roboczych, będą podsumowane w formie sprawozdania z przeprowadzonych działań konsultacyjnych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.