Reklama

Reklama

Śródmieście. Przedszkole nr 4 w Lublinie pozostanie przy ul. Niecałej?

Opublikowano: 7 marca 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Śródmieście. Przedszkole nr 4 w Lublinie pozostanie przy ul. Niecałej? - Zdjęcie główne

Radny Stanisław Brzozowski poprosił, żeby zostawić Przedszkole nr 4 w budynku przy ul. Niecałej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stanisław Brzozowski poprosił władze miasta, żeby pozostawić Przedszkole nr 4 w budynku SP nr 24 przy ul. Niecałej. Przekonuje m.in., że zabranie placówki z tej części miasta negatywnie wpłynie na możliwości korzystania przez rodziców z publicznej placówki.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina poprosił, żeby pozostawić Przedszkole nr 4 w budynku SP nr 24 przy ul. Niecałej (dzielnica Śródmieście). W związku z potrzebą docelowego rozwiązania siedziby Przedszkola nr 4 przeniesionego w trybie awaryjnym kilka lat temu z prywatnej nieruchomości do budynku Szkoły Podstawowej nr 24 przy ul. Niecałej, zwrócił uwagę, że placówka ta dobrze funkcjonuje w tej lokalizacji. Zaznaczył, że z tego miejsca zadowoleni są także rodzice.

- Wbrew niektórym opiniom płynącym od urzędników miasta, nie jest konieczne jego ponowne przenoszenie, bo zabranie placówki przedszkolnej z tego rejonu miasta negatywnie wpłynie na możliwości korzystania przez rodziców z wychowania przedszkolnego w publicznej placówce. Dodatkowo do SP nr 24 od wielu lat uczęszcza stosunkowo niewiele uczniów, a ostatnie nabory jeszcze pogłębiły tą tendencję. Wspólna lokalizacja z dobrym przedszkolem może być więc szansą na dalsze istnienie i przyszły rozwój tej szkoły - napisał Stanisław Brzozowski.

Dlatego radny poprosił, żeby przystąpić do działań, których efektem będzie docelowe pozostanie l'rzedszkola nr 4 w budynku SP nr 24 przy ul. Niecałej, a także połączenie obu placówek od kolejnego roku szkolnego (jeśli nie ma już takiej możliwości na rok 202112022 to od roku 2022/2023) w jeden zespól szkolno-przedszkolny.

- Po powołaniu ww. Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 zasadne byłoby przekazanie dodatkowych pomieszczeń przez szkołę dla potrzeb przedszkola, tak aby zwiększyć jego możliwą liczebność do ok. 100 wychowanków (dziś ok. 60) i 5 oddziałów (dziś 3) lub przynajmniej wrócić do liczby 4 oddziałów, które placówka prowadziła jeszcze w starej siedzibie przy ul. Narutowicza - podsumowuje radny. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.