Reklama

Reklama

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Lublinie

Opublikowano: wt, 18 maj 2021 10:44
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Lublinie - Zdjęcie główne

XXX LO im. Księdza Jana Twardowskiego w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zaczęła się rekrutacja do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Na kandydatów czeka niemal 5,5 tys. miejsc w szkołach prowadzonych przez Miasto Lublin.

Reklama

- Przed uczniami ważny moment wyboru dalszej ścieżki edukacji. W ofercie szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Miasto Lublin znajduje się możliwość kształcenia w 65 zawodach, co daje swobodny wybór zgodny z własnymi preferencjami i uzdolnieniami. Zapraszamy kandydatów do zapoznania się i skorzystania z oferty edukacyjnej lubelskich szkół - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

CZYTAJ TAKŻE: UMCS w Lublinie zaczyna rejestrować kandydatów na studia

Kandydat do klasy I szkoły ponadpodstawowej, której organem prowadzącym jest Miasto Lublin może wybrać trzy szkoły i dowolną liczbę oddziałów w danej szkole. Dla kandydatów przygotowano 5494 miejsc w 190 oddziałach rekrutacyjnych, w tym 110 oddziałów w liceach ogólnokształcących, 61 oddziałów w technikach i 19 oddziałów w szkołach branżowych I stopnia.

W trakcie tegorocznej rekrutacji ogólnodostępne szkoły zawodowe prowadzone przez Miasto oferują łącznie: 416 miejsc w 13 oddziałach 8 branżowych szkół I stopnia, kształcących w 15 zawodach oraz 1952 miejsca w 61 oddziałach 15 techników, kształcących w 39 zawodach.

Z kolei dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przygotowano łącznie: 108 miejsc w 8 oddziałach 2 branżowych szkół specjalnych I stopnia, kształcących w 11 zawodach, 36 miejsc w 5 oddziałach 2 techników specjalnych, kształcących w 4 zawodach oraz 52 miejsca w 7 oddziałach 2 szkół specjalnych przysposabiających do pracy.

Od 17 maja do 21 czerwca (do godz. 15.00) kandydaci mają czas na wybór preferencji i złożenie wniosku w szkole pierwszego wyboru. Ewentualna zmiana preferencji możliwa będzie w terminie od 25 czerwca do 14 lipca do godz. 15.00. W przypadku kandydatów do oddziałów międzynarodowych, dwujęzycznych, sportowych, mistrzostwa sportowego, przygotowania wojskowego wnioski przyjmowane są do 31 maja. Publikacja list osób zakwalifikowanych do przyjęcia nastąpi 22 lipca, natomiast 2 sierpnia poznamy listę osób przyjętych i tego dnia rozpocznie się też rekrutacja uzupełniająca.

Wnioski rekrutacyjne mogą być dostarczone do szkoły pierwszego wyboru w formie papierowej podpisanej przez rodziców lub w formie elektronicznej, podpisanej przez rodziców profilem zaufanym lub podpisem kwalifikowanym.

CZYTAJ TAKŻE: Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie dostała nowy sprzęt

Uczniowie klas VIII ze szkół, które prowadzi Gmina Lublin dostarczają do szkół pierwszego wyboru: wniosek rekrutacyjny, zaświadczenie o przydatności do zawodu (dotyczy kandydatów do technikum i szkół branżowych I stopnia), oryginał świadectwa i wyników egzaminu ósmoklasisty po publikacji list zakwalifikowanych do przyjęcia, jako potwierdzenie podjęcia nauki w oddziale do którego kandydat został zakwalifikowany.

Uczniowie klas VIII ze szkół, których organem prowadzącym są inne podmioty lub gminy dostarczają do szkół pierwszego wyboru: wniosek rekrutacyjny, zaświadczenie o przydatności do zawodu (dotyczy kandydatów do technikum i szkół branżowych I stopnia), dokumenty potwierdzające osiągnięcia – kopie świadectwa, kopie wyników egzaminu ósmoklasisty, w terminie od 25 czerwca do 14 lipca, oryginał świadectwa i wyników egzaminu ósmoklasisty po publikacji list zakwalifikowanych do przyjęcia, jako potwierdzenie podjęcia nauki w oddziale do którego kandydat został zakwalifikowany.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.