Reklama

Reklama

Rury. Nie będzie remontu ulicy, chodnika i przejścia podziemnego

Opublikowano: 30 marca 2021 15:57
Autor: | Zdjęcie: DSM

Rury. Nie będzie remontu ulicy, chodnika i przejścia podziemnego - Zdjęcie główne

O przeprowadzenie remontów w dzielnicy Rury, prosiła radna Monika Orzechowska | foto DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie wyremontuje ul. Zana na odcinku Nadbystrzycka-Filaretów oraz chodnika i przejścia podziemnego w tej okolicy. O przeprowadzenie takich inwestycji prosiła radna Monika Orzechowska.

Reklama

Radna Monika Orzechowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta Żuka zwróciła się z prośbą o remont ul. Zana na odcinku Nadbystrzycka - Filaretów. Chodzi też o remont chodnika i przejścia podziemnego pod ul. Zana łączącego osiedle Piastowskie z osiedlem Prusa. Wszystkie te miejsca znajdują się na terenie dzielnicy Rury.

- Teren na obecną chwilę jest zapomniany i zdewastowany. Remont przedmiotowego odcinka przejścia podziemnego umożliwi pieszym i rowerzystom bezpieczne połączenie między osiedlami - wyjaśnia w interpelacji Monika Orzechowska. 

Oprócz tego, w ramach prac remontowych poprosiła o utworzenie ciągu pieszego w miejscu wydeptanej ścieżki na odcinku łączącym przejście z osiedlem Piastowskim.

Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin poinformował, że ze względu na ograniczone środki finansowe przeznaczone na bieżące remonty i utrzymanie nawierzchni jezdni i chodników, inwestycja nie może być wykonane w 2021 roku.

- Zakres remontu i decyzja o ujęciu w nim przejścia podziemnego pod ul. Zana łączącego os. Piastowskie z os. Prusa, obecnie nie są przedmiotem ustaleń, natomiast budowa nowego ciągu pieszego (ok. 160mb o szerokości 150 cm) nie jest zadaniem remontowym i powinna stanowić odrębne zadanie inwestycyjne, które oszacowano na ok. 60 000 zł - napisał Andrzej Wojewódzki.

Dodał również, że niestety ze względu na brak środków na ten cel w budżecie Miasta zadanie na chwilę obecną nie może zostać zrealizowane. - W przypadku zwiększenia wydatków budżetowych na ten cel przedsięwzięcie to będzie realizowane - podsumowuje. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.