Reklama

Reklama

Rury. Miasto poprawi chodniki przy ul. Chrobrego i akademiku UMCS

Opublikowano: 10 kwietnia 2021 17:22
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta przeprowadzi drobny remont chodnika - przedłużenia ul. Bolesława Chrobrego w kierunku ul. Głębokiej i większy w rejonie pobliskiego akademika UMCS. W imieniu mieszkańców prosiła o to radna Monika Orzechowska.

Reklama

Radna Monika Orzechowska (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do prezydenta poprosiła o wykonanie remontu chodnika - przedłużenia ul. Bolesława Chrobrego w kierunku ul. Głębokiej (dzielnica Rury). Jej zdaniem odcinek ten jest silnie wyeksploatowany i jednocześnie często uczęszczany przez mieszkańców.

- W ramach remontu proszę o wykonanie napraw trzech odcinków schodów terenowych wraz z podjazdem do wózków dziecięcych, wymiany dwóch skorodowanych balustrad oraz wykonanie napraw odcinków chodnika między schodami. Liczne zgłoszenia od mieszkańców skłoniły mnie do napisania tej interpelacji - napisała Monika Orzechowska.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji rozwoju napisał, że Gmina Lublin sukcesywnie realizuje prace remontowe, naprawcze i konserwacyjne chodników, kierując się w pierwszej kolejności stanem technicznym obiektów pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa ruchu.

- Na podstawie obserwacji w terenie w/w ciągu pieszego odnotowano trzy punktowe miejsca występowania ubytków nawierzchni, głównie w obrębie zjazdu dla wózków, mogące stwarzać zagrożenie dla uczestników ruchu, których naprawy Wydział Gospodarki Komunalnej zleci niezwłocznie, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Jednakże, w ogólnym rozpoznaniu, zarówno większość nierówności na schodach oraz korodowanie poręczy wpływa raczej negatywnie na estetykę obiektu niż na zapewnienie bezpieczeństwa przemieszczających się osób - wyjaśnia w odpowiedzi, Artur Szymczyk. 

Oprócz tego, dodał, że działka w zakresie oczyszczania i odśnieżania jest utrzymywana przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Jednocześnie zastępca prezydenta podkreślił, że wiosną bieżącego roku w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie wyremontowany fragment chodnika w okolicy Domu Studenckiego UMCS, który znajduje się niedaleko. Chodzi o odcinek między schodami, na wysokości wejścia do akademika.

- Nadmieniam, że jedną z możliwości realizacji napraw ciągu komunikacyjnego w szerszym zakresie byłoby przeznaczenie przez Radę Dzielnicy środków z rezerwy celowej na takie zadanie - podsumowuje Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

    marcel94

    W końcu ktoś to ogarnął! Jak się ściemni to można tam potknąć się i stracić zęby :) Dziękuję Pani Radnek

  • 3 miesiące temu | ocena +1 / -0

    Gość

    Dobra ta Wasza Radna Orzechowska. Podesłali byście ją na Botanik i Sławinek.