Reklama

Reklama

Nowe wnętrza i sprzęt. Odnawiają Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie

Opublikowano: sob, 15 sie 2020 16:06
Autor: | Zdjęcie: Joanna Niećko

Nowe wnętrza i sprzęt. Odnawiają Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie - Zdjęcie główne

W Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Bernardyńskiej od jesieni 2019 roku trwają intensywne prace budowlane. W budynku wymieniona została m.in. konstrukcja dachu, konieczny był również montaż nowych okien dachowych, wykonanie obróbek blacharskich, rur spustowych i rynien | foto Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta Lublin ogłosił przetarg na zakup sprzętu komputerowego dla Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów, żeby poprawić warunki edukacji w szkole, która teraz jest w remoncie.

Reklama

Prawie sto pięćdziesiąt komputerów

 

Zakres zamówienia obejmuje dostawę 149. przenośnych komputerów, siedem mobilnych szaf na komputery, dwie drukarki 3D, siedem projektorów multimedialnych LED, osiem tablic interaktywnych, sześć ekranów dotykowych LED i dwa systemy do zbierania i analizowania odpowiedzi. 

 

Termin składnia ofert mija 17 sierpnia, a realizacji całego projektu to 31 grudnia. Władze miasta chcą, żeby sprzęt został dostarczony jeszcze przed ponownym otwarciem szkoły, która teraz jest w remoncie. 

 

Remont Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów 

 

W Zespole Szkół Ekonomicznych przy ul. Bernardyńskiej od jesieni 2019 roku trwają intensywne prace budowlane. W budynku wymieniona została konstrukcja dachu, konieczny był również montaż nowych okien dachowych, wykonanie obróbek blacharskich, rur spustowych i rynien. W środku zakończono już wymianę sieci elektrycznych i teletechnicznych, trwa montaż centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody oraz kanalizacji. Budynek po przebudowie zostanie podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej.

 

Projekt przebudowy zakłada zachowanie pierwotnej bryły i wyglądu zewnętrznego budynku, ten sam układ okien i drzwi oraz oryginalnych wielkości otworów i elementów dekoracyjnych. Część stolarki zostanie wymieniona albo poddana renowacji, ale sam układ drzwi, okien i ich wielkość zostaną zachowane. 

 

- Podczas prac budowlanych problemem okazał się stan stropów w pionie sanitarnym na wszystkich kondygnacjach w części budynku od strony południowej, które przekorodowane wymagają wymiany. W związku z tym konieczne było opracowanie dodatkowego projektu i rozszerzenie zakresu robót - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

Całkowita wartość inwestycji to 12,6 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowią środki europejskie.

 

Więcej do zrobienia niż planowano 

 

Prace obejmą też dodatkowe roboty rozbiórkowe, renowację i zabezpieczenie płyt stropowych związane z koniecznością wykonania nowych podłóg w salach lekcyjnych. Są to dodatkowe zadania, które wynikły w trakcie prowadzonych prac budowlanych w tym zabytkowym budynku.

 

- Będzie się to wiązało ze zwiększeniem kosztów przebudowy. Na ostatniej sesji (czerwiec) radni zwiększyli budżet tej inwestycji o kwotę 2,25 mln zł. Termin zakończenia inwestycji został wydłużony do 30 listopada - dodaje Monika Głazik. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.