Reklama

Reklama

Remont lubelskiej Chatki Żaka dobiega końca

Opublikowano: 15 sierpnia 2020 14:01
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęty w 2018 roku remont Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” skończy się w ciągu najbliższego miesiąca. Obecnie trwają prace wykończeniowe oraz wyposażeniowe, ale wciąż nie ma chętnego do prowadzenia kawiarni.

Reklama

Remont objął nieodnawianą wcześniej przestrzeń ACK UMCS „Chatka Żaka”, czyli salę widowiskową i wszystkie kondygnacje. Zachowane zostają charakterystyczne elementy wykończenia modernistycznego tj. mozaika na holu, kręcone schody prowadzące na pierwsze piętro oraz ciąg okien wzdłuż holu. 

 

Nowe sale i nowy sprzęt

 

Po modernizacji obiekt zyska wiele pomieszczeń, w tym dwie sale prób instrumentalnych, nowe garderoby z pełnym węzłem sanitarnym, pracownię plastyczną, trzy sale warsztatowe oraz ciemnię fotograficzną. Z kolei sala widowiskowa będzie wyposażana w nowoczesne instalacje oświetlenia scenicznego, nagłośnienia i inne niezbędne do realizacji wydarzeń o charakterze artystycznym. Z obiektu będą mogli bez problemów korzystac niepełnosprawni, bo będzie dostępna winda. 

 

CZYTAJ TAKŻE: Kryminologia – UMCS zaprasza do podjęcia studiów na nowym kierunku

 

Koronawirus trochę utrudnił pracę

 

- Podczas prac remontowych zawsze pojawiają się jakieś nieprzewidziane okoliczności, ale w tym przypadku za okoliczność najbardziej niespodziewaną możemy uznać sytuację związaną z pandemią koronawirusa, która wymagała od wykonawcy znacznej mobilizacji, dyscypliny oraz pewnego przeorganizowania prac, aby w nowej rzeczywistości możliwa była realizacja zawartej umowy - informuje Magdalena Drwal z Biura Prasowego UMCS w Lublinie. 

 

Brak chętnych do prowadzenia kawiarni

 

Do 5 sierpnia br. oferenci mogli składać oferty w odpowiedzi na informację dotyczącą wynajmu lokalu w budynku Chatki Żaki. Uczelnia planuje stworzyć tam kawiarnię. Przed remontem, w chatce była kawiarnia - Le'Żak, gdzie np. co roku odbywały się after party takich imprez jak Międzynarodowy Festiwal Muzyki Ludowej "Mikołajki Folkowe" i Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej i Turystycznej "Bakcynalia". 

 

- W wyznaczonym terminie nie wpłynęły oferty. Przetarg zostanie najprawdopodobniej wkrótce powtórzony -   dodaje Magdalena Drwal.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.