Reklama

Reklama

Remont lubelskiego ACK UMCS Chatka Żaka zakończony

Opublikowano: 23 września 2020 15:55
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wiadomosci Dzisiaj (23 września) odbyła się uroczystość odbioru budynku Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka. Po ponad dwóch latach zakończył się gruntowny remont instytucji.

Reklama

Modernizacja zakończona

 

Zakończyła się przebudowa części A i B Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, czyli tzw. pozostałych części budynku, nieobjętych remontem w 2011 roku. Prace trwały ponad 2 lata i wykonywało je Konsorcjum firm DAJK Maciej Kańczugowski z Lublina oraz PRB Termochem z Puław. Zmodernizowano ponad 3636 mkw. powierzchni Chatki Żaka. Odremontowana część A Chatki Żaka to sala widowiskowa, a część B to zaplecze sali, czyli garderoby, pokoje biurowe, hol główny i pomieszczenia na pierwszym piętrze i w piwnicy. Wszystkie charakterystyczne elementy wykończenia modernistycznego znajdujące się w Chatce Żaka, takie jak: mozaika na holu czy kręcone schody zostały nienaruszone. Aktualnie trwają jeszcze prace wyposażeniowe nowo powstałych pomieszczeń, które zakończą się w najbliższych miesiącach.

 

Łączny koszt modernizacji części A i B ACK UMCS Chatki Żaka to kwota ponad 25 mln zł brutto z czego 14,5 mln zł pokryła dotacja z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Sala widowiskowa

 

Sala widowiskowa wygląda teraz podobnie jak na początku działalności ACK, wyposażona jest w niezbędne rozwiązania w zakresie techniki scenicznej i spełnia standardy bezpieczeństwa p. poż. Wymieniona została wentylacja mechaniczna, podłogi, wykonano nową scenę i technologię sceniczną (w pełni automatyczną), zamontowano klimatyzację i nowe fotele (372 miejsca). Są również projektory cyfrowe (multimedialne w technologii laserowej DLP) i projektor analogowy, dzięki czemu będzie możliwe wyświetlanie filmów w obu formatach oraz ekrany do projekcji przedniej i tylnej. 

 

Zaplecze, hol i pomieszczenia

 

Natomiast w części B powstały nowe pomieszczenia np.: garderoby z pełnym węzłem sanitarnym, dwie sale prób instrumentalnych, pracownia plastyczna, trzy sale warsztatowe, ciemnia fotograficzna i winda.

 

5 dni z Chatką

 

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jako jedna z niewielu uczelni w Polsce, ma własne centrum kultury studenckiej. Od ponad pół wieku spotykają się w nim miłośnicy kultury i sztuki. Dzięki remontowi studenci, artyści i mieszkańcy Lublina oraz okolic będą mogą korzystać z nowoczesnej i dostosowanej do światowych standardów przestrzeni.

 

- Jesteśmy przekonani, że programowe i artystyczne otwarcie Chatki Żaka, z bogatym pięciodniowym kalendarzem wydarzeń zaplanowanym na październik 2020 roku (21-25.10.2020) pod hasłem: 5 dni z Chatką, przyciągnie wielu miłośników kultury i sztuki z Lublina, kraju, jak i spoza jego granic. Liczymy, że przez kolejne dekady Akademickie Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka będzie spełniało się jako idealne miejsce do rozwoju kultury studenckiej - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.