Reklama

Reklama

Rekrutacja do lubelskich przedszkoli. Ostatnia chwila na zapisanie dziecka

Opublikowano: 11 marca 2021 16:55
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Przedszkole przy ul. Berylowej w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do piątku (12 marca) trwa rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Miasto przygotowało łącznie ponad 10,3 tys. miejsc.

Reklama

Ponad 10,3 tys. miejsc
 
Miasto Lublin na rok szkolny 2021/2022 przygotowało 10 355 miejsc w placówkach publicznych i przedszkolach niepublicznych funkcjonujących na zasadach placówek publicznych. Rodzice mają czas na złożenie wniosków do 12 marca do godz. 15.00.
 
- Oferta edukacyjna Miasta Lublin w zakresie edukacji przedszkolnej jest bardzo szeroka. Łącznie obejmuje 68 przedszkoli oraz 36 oddziałów przedszkolnych w 22 szkołach podstawowych. Są wśród nich placówki o charakterze integracyjnym, specjalnym, z oddziałami integracyjnymi oraz z edukacją prowadzoną w systemie Montessori. We wszystkich miejskich placówkach i tych funkcjonujących na zasadach placówek publicznych, przygotowaliśmy na zbliżający się rok szkolny ponad 10,3 tys. miejsc, zaś dodatkowe 5,6 tys. miejsc oferują placówki prowadzone przez podmioty prywatne. Łącznie  w lubelskich przedszkolach zostały przygotowane miejsca dla 16 tysięcy dzieci w wieku przedszkolnym - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty.
 
Rekrutacja krok po kroku
 
Rodzice mają możliwość wyboru maksymalnie 7 placówek wychowania przedszkolnego prowadzonych przez Miasto, które we wniosku wskazują w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanej. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń. Ten tryb rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022 nie dotyczy rodziców dzieci obecnie uczęszczających do placówek prowadzonych przez Miasto. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli lub oddziałów przedszkolnych złożyli na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej i na tej podstawie kontynuują wychowanie przedszkolne w danej placówce.   
 
Żeby uczestniczyć w rekrutacji dziecka do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej należy, w terminie rekrutacji, czyli od 1 marca  do 12 marca wejść na stronę internetową Lubelskiego Portalu Oświatowego i w lewym panelu wejść w zakładkę: aplikacje dla rodziców/ kandydatów, kliknąć w zakładkę elektroniczna rekrutacja do przedszkoli. Widoczny będzie tam panel programu rekrutacyjnego. Proces wprowadzania wniosku należy rozpocząć klikając w zakładkę "zgłoś kandydaturę”. Potem, postępując zgodnie ze wskazówkami podanymi w programie należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej z załącznikami.
 
Taki tryb rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych nie dotyczy rodziców dzieci obecnie uczęszczających do placówek prowadzonych przez Miasto. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkolilub oddziałów przedszkolnych złożyli na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej i na tej podstawie kontynuują wychowanie przedszkolne w danej placówce.
 
Najważniejsze terminy rekrutacji
 
Od 1 marca od godz. 8.00 do 12 marca do godz. 15.00 – składanie wniosku wraz z załącznikami,
 
12 kwietnia godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych,
 
Od 12 kwietnia od godz. 12.00 do 16 kwietnia do godz. 15.00 – potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia,
 
19 kwietnia godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. Szczegółowe terminy związane z odwołaniami dostępne są na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.