Reklama

Reklama

Przy ul. Wyścigowej jest zniszczona sosna. Może być usunięta po uzyskaniu zgody

Opublikowano: 1 listopada 2020 07:00
Autor: | Zdjęcie: dsm

Przy ul. Wyścigowej jest zniszczona sosna. Może być usunięta po uzyskaniu zgody - Zdjęcie główne

O wycinkę zniszczonego drzewa zabiegał radny Piotr Choduń | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny miejski Piotr Choduń niedawno poprosił władze miasta o wycięcie zniszczonej, przechylonej sosny przy ul. Wyścigowej. Okazuje się, że jest to możliwe po uzyskaniu odpowiednich zgód.

Reklama

Piotr Choduń (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie wycinki chorej sosny rosnącej na posesji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych  im. Prof. Zofii Sękowskiej i sąsiadującego z nią Przedszkola nr 22 w Lublinie. Obie placówki znajdują się przy ul. Wyścigowej. Drzewo jest przechylone w stronę przedszkola i stoi w obrębie ciągów komunikacyjnych, czyli na jedynym dojściu do przedszkola, które przewidziane są właśnie do remontu. 

 

- Zasadne wydaje się też skoordynowanie obu tych działań w celu kompleksowego uporządkowania w/w terenu, co zapewni bezpieczeństwo i dużo łatwiejsze funkcjonowanie SOSW i Przedszkola nr 22 - przekonuje Piotr Choduń, dołączając do interpelacji zdjęcja, na których widać, że drzewo jest w złym stanie. 

 

Radny niedawno dostał odpowiedź od Artura Szymczyka - zastępcy prezydenta ds.inwestycji i rozwoju, który w imieniu Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, poinformował, że drzewo można usunąć po uzyskaniu odpowiednich zgód. Najpierw trzeba jednak złożyć wniosek do Marszałka Województwa Lubelskiego. 

 

- Stosowny wniosek o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa powinien zostać złożony przez Dyrektora SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im.Prof. Zofii Sękowskiej (Zarządzającego) za zgodą właściciela (Wydział Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin) - wyjaśnia Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.