Reklama

Reklama

Przy ul. Staszica w Lublinie nie będzie przejścia dla pieszych

Opublikowano: pon, 28 wrz 2020 14:55
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Przy ul. Staszica w Lublinie nie będzie przejścia dla pieszych - Zdjęcie główne

Przy ul. Staszica nie będzie przejścia dla pieszych, brakuje na to pieniędzy w miejskim budżecie | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie zbuduje przejścia dla pieszych przy ul. Staszica. Powodem jest brak pieniędzy w budżecie. O budowę w imieniu mieszkańców, wnioskował radny Marcin Jakóbczyk.

Reklama

Budowę przejścia dla pieszych na ul. Staszica przy skrzyżowaniu ulic Wodopojnej i Świętoduskiej w interpelacji zaproponował radny miejski Marcin Jakóbczyk (Prawo i Sprawiedliwość). Jego zdaniem chodzi tędy dużo pieszych - od strony przystanku przy ul. Wodopojnej, chodnikiem od strony klasztoru oo. Karmelitów oraz od ulic Staszica i Szewskiej. Większość kieruje się np. w górę - w kierunku deptaka i Krakowskiego Przedmieścia. Radny jednocześnie wskazał na duży ruch samochodowy od strony szpitala przy ul. Staszica, co też utrudnia przemieszczanie się pieszym.

 

Odpowiedział mu Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. 

 

- Mając na uwadze zakres prac powyższe założenie należy traktować jako zadanie inwestycyjne ze względu na obecną geometrię ulicy oraz zagospodarowanie pasa drogowego. Z uwagi na ograniczone możliwości budżetu miasta na chwilę obecną nie przewidujemy realizacji powyższego zadania - napisał Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. 

 

Jednocześnie Szymczyk dodał, że to skrzyżowanie będzie analizowane pod względem rzeczywistej poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego - szczególnie dla miejsc narażonych na zagrożenie bezpieczeństwa ruchu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.