Reklama

Reklama

Przez ul. Nałkowskich w Lublinie pojeździmy inaczej

Opublikowano: śr, 12 maj 2021 12:14
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Przez ul. Nałkowskich w Lublinie pojeździmy inaczej - Zdjęcie główne

Przez ul. Nałkowskich w Lublinie pojeździmy inaczej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższym czasie zmieni się organizacja ruchu drogowego na ul. Nałkowkich. Ma to związek z trwającym remontem ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej.

Reklama

Z ruchu wyłączony zostanie jeden pas ruchu ul. Nałkowskich. Zamknięcie będzie realizowane odcinkami. Po ułożeniu masy bitumicznej na całej długości pasa remontowanej ulicy, roboty przeniosą się na drugi pas, a ruch analogicznie będzie się odbywał po wykonanej już warstwie wyrównawczej. Ruch w obydwu kierunkach, przez cały czas trwania tych prac będzie się odbywał jednym pasem. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywać w dniach 13-14 maja.
 
Tymczasowa zmiana organizacji ruchu ma związek z trwającym remontem ul. Nałkowskich na odcinku od ul. Romera do ul. Żeglarskiej. W tym czasie drogowcy położą warstwę wyrównawczą. Kolejny etap zakłada wykonanie ostatniej warstwy ścieralnej. Prace planowane są w drugiej połowie przyszłego tygodnia i będą wymagały całkowitego zamknięcia ulicy. O dokładnym terminie Utrząd Miasta Lublin niedługo poinformuje.
 
Do odnowy przeznaczono ponad kilometrowy odcinek ulicy między skrzyżowaniem z ul. Romera, a ul. Żeglarską. Drogowcy zdejmą starą warstwę jedni, by położyć dwie nowe: wyrównawczą i ścieralną.
 
 
- Remont przejdzie również chodnik o długości 1,3 km. Drogowcy ułożą tam nową kostkę brukową tzw. bezfazową, która pozwala na ciche prowadzenie urządzeń czy sprzętu na kółkach. Z kolei przy przejściach dla pieszych, równolegle do krawężników pojawi się rząd płyt ostrzegawczych z wypustami, w kolorze żółtym, jako element prowadzenia osób z niepełnosprawnościami - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Do przebrukowania przeznaczono też zatoki autobusowe. Ich poziom będzie wyregulowany do poziomu nowej jezdni. Zakończenie prac drogowych zaplanowano na koniec maja, a ich koszt to blisko 1,2 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.