Reklama

Reklama

Przedszkole nr 26 w Lublinie zamknięte. Straż pożarna doszukała się nieprawidłowości

Opublikowano: 15 marca 2021 13:01
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Przedszkole nr 26 w Lublinie zamknięte. Straż pożarna doszukała się nieprawidłowości - Zdjęcie główne

- Na czas wprowadzania zaleceń Straży Pożarnej podopiecznym placówki zostanie zapewniona alternatywna lokalizacja przedszkola - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku ze wskazanymi przez straż pożarną nieprawidłowościami technicznymi, wstrzymano zajęcia w Przedszkolu nr 26 na Starym Mieście. W sprawie placówki zaplanowano spotkanie z rodzicami dzieci.

Reklama

Straż pożarna przeprowadziła kontrolę w budynku Przedszkola nr 26 przy ul. Rynek 12 na Starym Mieście. W wykazie stwierdzonych nieprawidłowości strażacy wskazali na okładziny (drewniana podłoga i wykładzina podłogowa) na klatce schodowej, jako niespełniające obecnych norm przeciwpożarowych. Pojawiły się też wątpliwości dotyczące badania i przeglądu przeciwpożarowego wyłącznika prądu i opracowanej w 2018 roku instrukcji bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Dyrektor placówki zapowiedziała, że w najbliższym czasie przedłoży Straży Pożarnej wyjaśnienia i dokumenty wynikające z przebiegu kontroli. Jednocześnie decyzją szefowej przedszkola działalność dydaktyczna placówki została wstrzymana od poniedziałku (15 marca) do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości.

- Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz pracownikom placówki. Na czas wprowadzania zaleceń straży pożarnej podopiecznym placówki zostanie zapewniona alternatywna lokalizacja przedszkola - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

Budynek jest własnością prywatną, a właściciel jest odpowiedzialny za zapewnienie warunków obiektu zgodnych z obowiązującymi wymogami i przepisami prawa. W związku z tym Miasto wezwało właściciela do wskazania terminu usunięcia wykazanych przez straż pożarną nieprawidłowości i dostosowania obiektu do wymogów przeciwpożarowych zgodnie z aktualnymi przepisami.

W poniedziałek (15 marca) o godz. 17 z rodzicami podopiecznych przedszkola spotka się Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania oraz przedstawiciele Wydziału Oświaty i Wychowania UM Lublin. Spotkanie odbędzie się w formule online. Natomiast we wtorek (16 marca) o godz. 15 odbędzie się w tej sprawie nadzwyczajne posiedzenie Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 miesiące temu | ocena +0 / -0

    Vg

    Oddajcie dzieciom przedszkole!!

  • 6 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    1 kwietnia

    Czy Banach pójdzie w ślady Banasia? W związku z zamieszaniem wokół kamienicy na Rynku, z której ewakuowano przedszkole, po Lulinie krążą plotki, że zastępcę prezydenta miasta, Mariusza Banacha, zainspirowała do działania błyskotliwa kariera Mariana Banasia. Podobno M. Banach, znudzony pracą w lubelskim magistracie, postanowił działać zdecydowanie, tak by jego kariera nabrała tempa. Pośpieszne przeniesienie przedszkola ma umożliwić wykorzystanie kamienicy w ten sam sposób, w jaki korzystano z kamienicy szefa NIK w Krakowie. Ma to być pierwszy krok Banacha na ścieżce szybkich awansów. Nie można się więc dziwić, że największe obawy Banacha wzbudzają zabezpieczenia ppoż. kamienicy, bo kres jego spodziewanej, zawrotnej karierze może już tylko położyć „pożar w burdelu”!