Prokuratura zawnioskowała o tymczasowy areszt dla Piotra Kowalczyka

wiadomosci Piotr Kowalczyk, były przewodniczący lubelskiej rady miasta, został zatrzymany przez CBA. Prokuratura wnioskuje o tymczasowe aresztowanie.

Lublin24

Opublikowano: 6 grudnia 2019 09:35 | Aktualizacja: 6 grudnia 2019 09:35

Wśród zatrzymanych są również dwaj przedsiębiorcy z biura architektonicznego, które współpracuje z Piotrem Kowalczykiem. To Adam M. i Mariusz P.. Ten drugi jest krewnym byłego wojewody, a obecnie posła Prawa i Sprawiedliwości Przemysława Czarnka.

Czwarty zatrzymany to Maciej Sz., który jest prezesem spółki działającej na rynku nieruchomości.

Akcja CBA związana jest z terenami przy ul. Zana. Słowacki biznesmen chciał tam postawić wieżowiec. W załatwieniu niezbędnych zgód mieli mu pomóc Piotr Kowalczyk oraz jego współpracownicy. Okazało się jednak, że inwestor to w rzeczywistości agent CBA, a cała sprawa jest prowokacją.

Piotr Kowalczyk i jego współpracownicy zostali zatrzymani we wtorek, kiedy podpisywali umowę dotyczącą inwestycji.

CBA tłumaczy, że zatrzymane osoby działały w porozumieniu i powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządowych, m.in. w Urzędzie Miasta Lublin. Mężczyźni porozumieli się w sprawie załatwienia pozwolenia na budowę i innych dokumentów, niezbędnych do budowy wieżowca przy ul. Zana w Lublinie. Zapłatą miał być milion złotych łapówki. Kwota ta została ujęta w podpisywanej umowie.

Piotr Kowalczyk nie zgadza się z zarzutami. W czwartek za Kowalczyka poręczył prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Prezydent zwrócił również uwagę, że działka, której miałaby dotyczyć sprawa jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.