Reklama

Reklama

Projekt "Aktywne Pokolenie" w Lublinie. Młodzi uczestniczyli w zajęciach sportowych

Opublikowano: 31 marca 2021 12:14
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 200 młodych mieszkańców Lublina uczestniczyło w projekcie sportowym "Aktywne Pokolenie", realizowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego. Odbywały się treningi cardio/fitness, na ergometrze wioślarskim i ściance wspinaczkowej.

Reklama

Projekt "Aktywne Pokolenie” to bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów i studentów mieszkających w Lublinie. Mimo pandemii COVID-19 i lockdownu udało się zorganizować wszystkie zaplanowane zajęcia, bo odbywały się one od połowy lutego do końca czerwca oraz od początku września do końca grudnia 2020 roku. W ramach projektu uczestnicy między 15 a 26 rokiem życia mogli wziąć udział w treningach cardio/fitness, uczniowie od 10 do 19 lat mogli korzystać z treningów na ergometrze wioślarskim, a dzieci w wieku 10-14 lat ze ścianki do wspinaczki sportowej. Natomiast ok. 400 użytkowników odwiedzało stronę internetową służącą zapisom na zajęcia dzienne generując po 1,5 tys. wyświetleń. Zorganizowano ponad 310 jednostek zajęć (45 minut każda), w których wzięło udział 217 osób.
 
- Ilość osób, które zgłosiły się na zajęcia w ramach projektu "Aktywne Pokolenie” pokazuje, że zajęcia sportowe cieszą się wciąż dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Aktywność fizyczna jest ważnym aspektem w życiu młodych ludzi, dlatego dziękujemy pomysłodawcom za tę inicjatywę, której efektem jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Lublina, poprawa ich kondycji i kształtowanie dobrych nawyków - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Władze miasta podkreślają, że projekt miał na celu aktywizację młodego pokolenia, które ich zdaniem - nadmiernie korzysta z urządzeń elektronicznych. Rezultatem projektu było upowszechnianie kultury fizycznej, poprawa kondycji fizycznej mieszkańców Lublina i podniesienie poziomu życia poprzez stwarzanie warunków do aktywności fizycznej.
 
- Młodzi mieszkańcy Lublina od lat pokazują, że są zainteresowani uczestnictwem w różnych formach aktywności fizycznej i licznie biorą udział w dodatkowych zajęciach sportowych. Dzięki projektowi "Aktywne Pokolenie” mogli zadbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną, co jest ważne szczególnie w trudnym czasie trwającej pandemii -mówi Piotr Rejmer, autor projektu.
 
Projekt zrealizowany został w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. W ramach BO mieszkańcy zgłaszając projekty i głosując na te, które mają być zrealizowane, decydują o części miejskiego budżetu. Na projekt "Aktywne Pokolenie" głosowało 857 osób, a jego koszt to 67,8 tys. zł 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.