Próba wyłudzenia na fałszywym profilu Facebook prezydenta Lublina

"To próba wyłudzenia pieniędzy! Proszę nie dać się nabrać!" - napisał na swoim profilu Krzysztof Żuk | foto DSM

wiadomosci Uwaga oszustwo! Urząd Miasta Lublin nie prowadzi zbiórki pieniędzy na lubelskie szpitale w związku z pandemią - poinformował przed chwilą lubelski Ratusz, reagując na prośbę o wpłaty zamieszczoną na fałszywym profilu prezydenta miasta.

Joanna Niećko

Opublikowano: 8 sierpnia 2020 10:49 | Aktualizacja: 8 sierpnia 2020 10:59

Około pół godziny temu prezydent Lublina Krzysztof Żuk na swoim oficjalnym porofilu Facebook poinformował, że na portalu pojawił się fałszywy profil podszywający się pod niego i do złudzenia podobny do jego profilu.
 
 
Ze strony rozsyłane były nieprawdziwe informacje o zbiórce pieniędzy na pomoc dla lubelskich szpitali z podanym numerem konta. Ratusz zareagował błyskawicznie, informując, że jest to oszustwo, próba wyłudzenia pieniędzy, profil jest fałszywy. Ponadto Urząd Miasta nie prowadzi zbiórki pieniędzy na lubelskie szpitale w związku z pandemią koronawirusa. 
 
 
-  O sprawie będą zawiadomione policja i prokuratura, natomiast do administracji portalu społecznościowego Facebook zostały już skierowane prośby o zablokowanie tej strony - poinformowała przed kilkoma minutami Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.