Pracownicy schroniska Brata Alberta w Lublinie dostaną podwyżki? Radna Suchanowska prosi o zabezpieczenie pieniędzy na ten cel

Pracownicy schroniska Brata Alberta w Lublinie dostaną podwyżki? Radna Suchanowska prosi o zabezpieczenie pieniędzy na ten cel

wiadomosci O zabezpieczenie pieniędzy na podwyżki dla pracowników z uwzględnieniem potrzeb Ośrodka Wsparcia dla Osób Bezdomnych Bractwa Miłosierdzia im. św. Barata Alberta w Lublinie, poporosiła władze miasta, radna Małgorzata Suchanowska.

Joanna Niećko

Opublikowano: 27 września 2020 11:10 | Aktualizacja: 26 września 2020 12:34

Małgorzata Suchanowska (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta Lublina, poprosiła o zabezpieczenie w budżecie na 2021 i uzupełnienie braków w bieżacym budżecie 2020 r. środków finansowych na zadania niezbędne do funkcjonowania w Lublinie schroniska "Brata Alberta" dla bezdomnych. Dzięki temu jej zdaniem będzie możliwa kontynuacja realizacji zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej zgodnie z zawartymi umowami.

 

Według pierwszej umowy "Prowadzenie schorniska dla bezdomnych mężczyzn - mieszkańców Miasta Lublin - 35 miejsc" dotacja to ponad 467,3 tys. zł przy wkładzie własnym organizacji 37,5 tys. zł (wysokość dotacji na ten rok wynosi 364,2 tys. zł, zmniejszenie o 4,8 tys. zł w stosunku do zeszłego roku). Z kolei zgodnie z drugą umową "Prowadzenie ogrzewalni dla bezdomnych mężczyzn - mieszkańców Miasta Lublin - 30 miejsc" dotacja to 113,3 tys. zł, przy wkładzie własnym 11,8 tys. zł (wysokość dotacji w tym roku wynosi 69,6 tys. zł, zmniejszenie o ponad 2,2 tys. zł w stosunku do zeszłego roku). 

 

- Nadmieniam, że przyznane przez Miasto Lublin dotacje na 2019 rok i 2020 rok nie uwzględniły wzrostu minimalnego wynagrodzenia w Polsce, które to podwyżki pracownicy obligatoryjnie musieli otrzymać. W związku z tym ośrodek znalazł się w bardzo  trudnej sytuacji, ponieważ przyznane środki musiały zostać przeznaczone na zabezpieczenie wypłat pensji, co spowodowało wprowadzenie drastycznych oszczędności środków przeznaczonych na zakup żywności dla osób bezdomnych - tłumaczy Małgorzata Suchanowska. 

 

Odpowiedzi na interpelację jeszcze nie ma. 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.