Reklama

Reklama

Park Ludowy w Lublinie. Monitoring rejestruje liczbę odwiedzin

Opublikowano: 16 kwietnia 2021 13:05
Autor: oprac. Joanna Niećko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kamery monitoringu w Parku Ludowym zostały włączone do systemu "Smart Park:, który znalizuje obraz z kamer. Liczą one wejście i wyjścia z parku. Średnia dzienna liczba odwiedzin wynosi 1761.

Reklama

W niedawno otwartym, zrewitalizowanym Parku Ludowym, przy głównych chodnikach, znajduje się 15 kamer monitoringu. Zostały one włączone do Smart Park, czyli systemu analizy obrazu z kamer. W systemie dostępne są liczby i szczegółowe statystyki w zakresie odwiedzających Park mieszkańców, w tym liczby wejść i wyjść przez poszczególne wejścia parku w różnych porach dnia. Dane te oraz dzienne i miesięczne średnie wizyt dostępne są na stronie internetowej parkludowy.lublin.eu.
 
- Dane z systemu potwierdzają, że miejsce to cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, co obserwowaliśmy już od momentu otwarcia parku po rewitalizacji. Odnowiony park stał się ulubionym miejscem spacerów i rekreacji na świeżym powietrzu. W tym miesiącu w Parku Ludowym zostało odnotowanych już ponad 48 tysięcy odwiedzin - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
 
- W przyszłości taką telemetrią mogą zostać objęte również inne miejsca użyteczności publicznej, a dane będą dostępne w budowanym miejskim systemie otwartych danych. Posłużą do analizy potoków, umożliwią automatyzację oświetlenia parku oraz pozwolą na tworzenie nowych aplikacji oraz funkcjonalności. System może w przyszłości wykrywać również inne obiekty np. małe zwierzęta - mówi Grzegorz Hunicz, dyrektor Wydziału Informatyki i Telekomunikacji Urzędu Miasta Lublin. 
 
System zbiera i przetwarza dane z 15 kamer. Obraz z nich trafia do systemu monitoringu w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego a dane z analizy ruchu publikowane są na stronie parkludowy.lublin.eu, gdzie są też zdjęcia poklatkowe z kamer.
 
- Aktualnie średnia dzienna liczba odwiedzin w Parku Ludowym wynosi 1761, natomiast w weekendy jest znacznie większa. W soboty i niedziele mieszkańcy najchętniej odwiedzają park między godziną 13.00 a 15.00, natomiast w dni robocze około godz. 17.00. Największą popularnością cieszy się wejście nr 4 od al. Piłsudskiego - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin - Na obecnym etapie wdrażania systemu, Miasto Lublin zbiera jeszcze opinie i sugestie do dalszego rozwoju serwisu. Mieszkańców, którzy mają uwagi lub propozycje, prosimy o kontakt za pośrednictwem adresu e-mail: [email protected]
 
 
Obraz "na żywo" z kamery przy fontannie w Parku można obejrzeć na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin w zakładce "Lublin na żywo". Tam oprócz Parku Ludowego udostępniony jest też widok z kamer na inne miejskie obiekty: Bramę Krakowską (z balkonu Ratusza i z ul. Królewskiej), ul. Krakowskie Przedmieście, Plac Litewski, Zalew Zemborzycki i Arenę Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.