Reklama

Reklama

Od czwartku nowy rozkład lubelskiej komunikacji miejskiej. Pojadą rzadziej i nie będzie nocnych

Opublikowano: 10 listopada 2020 15:50
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay

Od czwartku nowy rozkład lubelskiej komunikacji miejskiej. Pojadą rzadziej i nie będzie nocnych - Zdjęcie główne

ZTM wprowadzi zmiany w rozkładach od najbliższego czwartku | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od najbliższego czwartku (12 listopada) będzie obowiązywał nowy rozkład komunikacji miejskiej. ZTM zdecydował się na zmiany z powodu mniejszej liczby pasażerów odkąd wprowadzono nowe obostrzenia epidemiczne.

Reklama

W związku ze stenem epidemii weszły w życie nowe obostrzenia. Są to m.in. zdalne nauczanie w szkołach i na uczelniach oraz praca zdalna m.in. w administracji publicznej. Dlatego w zeszłym tygodniu Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że pracuje nad zmianami w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. Odnotowano, że aktualnie mniej pasażerów jeździ autobusami i trolejbusami, co potwierdziły obserwacje prowadzone na mieście przez pracowników ZTM. 

 

- W związku z powyższym od czwartku 12 listopada br. do odwołania, obowiązuje nowy rozkład jazdy, zbliżony do tego, który obowiązywał na początku września br - poinformował wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

 

Główne linie trolejbusowe i autobusowe w dni powszednie będą kursować co ok. 20 min. Nie dotyczy to linii nr 151, 158 i 159. Zawieszone zostały kursy linii nocnych, czyli N1, N2 i N3. Z kolei w uzgodnieniu z Gminą Miejską Świdnik, w soboty i dni świąteczne ulegną zmianie kursy linii nr 55 wydłużone do Świdnika. Taka korekta ma na celu dopasowanie rozkładu do godzin rozpoczęcia i zakończenia pracy w świdnickim szpitalu. Oznacza to, że kilka kursów - rano i wieczorem w soboty i niedziele, będzie wydłużone. Chodzi o kursy, które teraz kończą trasę na Felinie.

 

- Obowiązujący od czwartku rozkład jazdy dostosowujemy do aktualnej sytuacji popytowej, który ma zapewnić podstawowe potrzeby komunikacyjne mieszkańców, w tym przede wszystkim zabezpieczyć dojazd i powrót do/z zakładów pracy, przy uwzględnieniu limitów wejść do pojazdu - dodaje ZTM - Zaznaczmy, że sytuacja w komunikacji miejskiej jest stale monitorowana i dalsze decyzje będą podejmowane adekwatnie do zmieniających się warunków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.