Reklama

Reklama

Od czwartku inna organizacja ruchu na Al. Piłsudskiego w Lublinie

Opublikowano: 8 marca 2021 12:50
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Od czwartku inna organizacja ruchu na Al. Piłsudskiego w Lublinie - Zdjęcie główne

Od czwartku inna organizacja ruchu na Al. Piłsudskiego w Lublinie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od czwartku (11 marca) zacznie obowiązywać czasowa organizacja ruchu na al. Piłsudskiego oraz w rejonie dróg na terenie Targów Lublin. Ma to związek z rozpoczynającą się budową nowego zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80 do ul. Dworcowej oraz budową łącznika ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego.

Reklama

Al. Piłsudskiego z dwóch pasów ruchu zostanie zawężona do jednego. Taka zmiana będzie dotyczyć pojazdów jadących w kierunku skrzyżowania Lubelskiego Lipca '80/ plac Bychawski, za istniejącą zatoką autobusową. Nastąpi też zamknięcie części dróg znajdujących się na terenie Targów  Lublin, w tym dojazd od ul. Dworcowej. Dojazd do Targów Lublin i szpitala tymczasowego umożliwi wyłącznie, budowany aktualnie, tymczasowy zjazd z al. Piłsudskiego dla pojazdów jadących od strony Al. Zygmuntowskich. Skręt w lewo dla pojazdów jadących al. Piłsudskiego, od skrzyżowania Lubelskiego Lipca '80/ plac Bychawski, będzie niemożliwy. Taka organizacja ruchu potrwa do końca sierpnia.
 
Dodatkowo z ruchu wyłączony będzie chodnik i ścieżka rowerowa. Dotyczy to ciągu pieszego i rowerowego zlokalizowanego na wysokości prowadzonych prac, po stronie Targów Lublin. Czasowa organizacja ruchu nie wpłynie na lokalizację przystanków komunikacji miejskiej.
 
Inwestycja dotyczy rozbudowy ul. Dworcowej oraz budowy zjazdu z ul. Lubelskiego Lipca '80. Ul. Dworcowa zostanie przedłużona do ronda przy Targach Lublin, również przeznaczonego do przebudowy.
 
- Dla usprawnienia ruchu zostanie wybudowany jednokierunkowy zjazd z ul. Lubelskiego Lipca '80 do wspomnianego ronda oraz droga wiodąca od ronda do al. Piłsudskiego (dwukierunkowa z możliwością skrętu w prawo w al. Piłsudskiego). W ten sposób zostanie odciążone rondo Sportowców, a dojazd do Dworca i w stronę centrum Lublina upłynniony. Wykonawca będzie miał za zadanie również budowę kanalizacji deszczowej wraz z przepompownią, wykonanie oświetlenia ulicznego, sieci wodociągowej oraz sieci elektroenergetycznych. Dodatkowo zostanie przebudowana trakcja trolejbusowa i sieć gazowa. Termin realizacji prac upływa 25 października br. - informuje Justyna Góźdź z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
W terenie realizowane są już pozostałe inwestycje w ramach projektu Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla LOF. Chodzi o budowę budynku Dworca Metropolitalnego i modernizację pobliskich ulic (Dworcowej, Pocztowej, 1 Maja, Młyńskiej i Gazowej) oraz rozbudowę ul. Krochmalnej. Zadania są na początkowym etapie i skupiają się głównie na rozbiórkach istniejącej infrastruktury. Drogowcy porządkują teren po dokonanych demontażach budynków, na terenie gdzie powstanie Dworzec Metropolitalny. Natomiast na ul. Krochmalnej trwają prace rozbiórkowe, polegające głównie na usuwaniu azbestu z budynków.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.