Reklama

Reklama

Naukowcy UMCS w Lublinie lauretami konkursu Narodowego Centrum Nauki

Opublikowano: 15 listopada 2020 14:57
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: DSM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czwórka pracowników naukowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej została lauretami konkursu MINIATURA 4 w ramach którego można uzyskać dofinansowane na realizację swojego projektu naukowego.

Reklama

Konkurs MINIATURA 4 jest organizowany przez Narodowe Centrum Nauki. W ramach niego można zgłaszać  wnioski na realizację pojedynczego działania naukowego w jednej z  form, a są to: badań wstępnych/pilotażowych, kwerendy, stażu naukowego, wyjazdu badawczego lub wyjazdu konsultacyjnego. 

 

- Podstawowym celem konkursu jest finansowe wsparcie działania naukowego służącego przygotowaniu przyszłego projektu badawczego planowanego do złożenia w konkursach NCN, innych konkursach ogólnokrajowych lub międzynarodowych. W konkursie można uzyskać środki finansowe w wysokości od 5 000 do 50 000 zł na realizację działania naukowego trwającego do 12 miesięcy - czytamy na stronie internetowej Narodowego Centrum Nauki. 

 

- Z dumą informujemy o sukcesach pracowników UMCS, którzy pozyskali środki na badania naukowe w ramach konkursu MINIATURA 4 Narodowego Centrum Nauki - informuje Magdalena Drwal z Biura Rzecznika Prasowego UMCS. 

 

Laureatami tegorocznej edycji konkursu MINIATURA zostało kolejnych czterech naukowców największej, lubelskiej uczelni: dr Dawid Stefaniuk z Instytutu Nauk Biologicznych UMCS z projektem pt.: „Sekretom Cerrena unicolor jako źródło nowych czynników efektywnie modelujących procesy hemostazy”; dr Agnieszka Ziętek z Instytutu Nauk o Polityce i Administracji UMCS z projektem pt. „Nieformalne ruchy społeczne a decyzje polityczne podejmowane na szczeblu lokalnym w perspektywie analizy decyzyjnej. Przypadek Lubelszczyzny”; dr Karol Kowalczyk z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UMCS z projektem pt. „Czas podróży koleją jako determinanta układu powiązań transgranicznych polskich metropolii – ujęcie dynamiczne 1970–2020” oraz dr Katarzyna Mięsiak-Wójcik z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku z projektem pt. „Ocena możliwości retencjonowania wody na zmeliorowanych obszarach podmokłych w świetle ich zagospodarowania i współczesnych zmian klimatycznych”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.