Reklama

Reklama

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W kwietniu spiszemy się tylko zdalnie

Opublikowano: 17 kwietnia 2021 06:00
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W kwietniu spiszemy się tylko zdalnie - Zdjęcie główne

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W kwietniu jest on realizowany tylko i wyłącznie w formie zdalnej. Wywiady bezpośrednie prowadzone przez rachmistrzów są wstrzymane.

Reklama

Narodowy Sous Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 to badanie polskiej statystyki publicznej, które w tym roku jest po raz pierwszy prowadzony przez Internet. Udział w Spisie jest obowiązkowy i nie można odmówić przekazania danych. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie. Spisy Powszechne odbywają się w Polsce co 10 lat. 
 
Spis telefoniczny lub przy pomocy rachmistrza spisowego, który telefonicznie lub bezpośrednio przeprowadzi wywiad, przewidziano jako metody uzupełniające. Można z nich skorzystać w sytuacji, gdy nie ma możliwości dokonania spisu za pomocą Internetu. Spis telefoniczny odbywa się pod numerem: 22 279 99 99. Ale w kwietniu Spis realizowany jest wyłącznie przez formy zdalne samospisu, tj. przez Internet za pomocą aplikacji spisowej lub telefonicznie przez Infolinię 22 279 99 99. Formularz spisowy oraz wykaz danych objętych spisem znajdują się na stronie spis.gov.pl. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja. Wywiady bezpośrednie realizowane przez rachmistrzów są wstrzymane do odwołania.
 
 
Mieszkańcy Lublina, którzy chcą dokonać samospisu, a nie mogą tego zrobić we własnym zakresie, mogą skorzystać ze sprzętu komputerowego udostępnionego w Ratuszu (plac Łokietka 1, sala nr 3). Aby skorzystać z tej możliwości należy wcześniej umówić wizytę, dzwoniąc na numer: 81 466 1200, 81 466 2010 lub 81 466 2100, w godz. 7.30-15.30. Aby umówić wizytę w Polskim Języku Migowym należy połączyć się z tłumaczem online, w godz. 9.00-15.00, za pośrednictwem strony lublin.eu. Przyjęte rozwiązania pozwolą na płynną obsługę, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w związku z trwającą epidemią. Spis potrwa do 30 września.
 
- Przypominamy również, że dla uczniów szkół podstawowych Urząd Statystyczny w Lublinie przygotował konkurs wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021. By wziąć w nim udział, należy do 10 maja rozwiązać specjalnie przygotowany test ze statystyki, statystyki publicznej i wiedzy o spisie. Test i regulamin oraz więcej propozycji konkursów o Narodowym Spisie Powszechnym dostępnych jest na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Lublinie - informuje Monika Głazik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.