Narkotykowi dilerzy zatrzymani

wiadomosci Lubelscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 28-lat. Wszyscy podejrzani są o udział w obrocie znaczną ilością narkotyków. Ponadto 19 i 28-latek odpowiedzą za wewnątrzwspólnotowe nabycie znacznej ilości marihuany. Z kolei u 26-latka ujawnili marihuanę z której można by przygotować prawie 1,5 tys. porcji dilerskich tego narkotyku. Trzech z nich zostało objętych dozorem Policji, a 26-latek został tymczasowo aresztowany.

Lublin24

Opublikowano: 17 czerwca 2019 09:36 | Aktualizacja: 17 czerwca 2019 09:36

Do realizacji doszło w miniony wtorek w jednej z podlubelskich miejscowości oraz na terenie Lublina. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z KMP w Lublinie weszli jednocześnie do 4 mieszkań. Podejrzewali, że mieszkający tam mężczyźni w wieku od 19 do 28-lat zajmują się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany i mogą posiadać środki odurzające.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych 26-latka kryminalni ujawnili i zabezpieczyli marihuanę z której można by przygotować prawie 1500 porcji dilerskich tego narkotyku. Z kolei u jednego z 19-latków ujawnili prawie 150 porcji dilerskich marihuany.

Do sprawy zostali zatrzymani jeszcze dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 19 i 28-lat. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków odurzających oraz wprowadzanie ich do obrotu. Obaj zostali objęcie dozorem Policji. Wobec 28-latka zastosowano również poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł. Z kolei od 19 policjanci zabezpieczyli ponad 3 tys. zł. na poczet przyszłych kar. Grozi im kara nawet do 15 lat pozbawieni wolności.

Drugi z 19-latków również usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i posiadania narkotyków. Wobec niego także zastosowano dozór Policji. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Natomiast 26-latek usłyszał cztery prokuratorskie zarzuty. Oprócz posiadania znacznych ilości marihuany i wprowadzania jej do obrotu odpowie za udzielnie narkotyków innej osobie oraz za wymuszenie rozbójnicze, którego dopuścił się w styczniu br.

Wczoraj na wniosek Policji i Prokuratury sąd zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.