Reklama

Reklama

Nabór do klas I lubelskich szkół podstawowych. Kończy się czas zgłoszeń

Opublikowano: 10 marca 2021 11:41
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Nabór do klas I lubelskich szkół podstawowych. Kończy się czas zgłoszeń - Zdjęcie główne

Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Berylowej w Lublinie | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do piątku (12 marca) trwają zgłoszenia dzieci do klas I szkół podstawowych, w obwodach w których mieszkają. Do wyboru są oddziały: ogólnodostępne, integracyjne i sportowy.

Reklama

- Bogata oferta edukacyjna miasta Lublin obecnie obejmuje 37 szkół podstawowych samodzielnych oraz 6 szkół podstawowych funkcjonujących w zespołach. Łącznie w 43 szkołach podstawowych dla pierwszoklasistów przygotowaliśmy 2750 miejsc - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.
 
Do pierwszej klasy publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu, na podstawie zgłoszenia. Zgłoszenie dziecka do szkoły obwodowej można dokonać poprzez stronę internetową Lubelskiego Portalu Oświatowego. Należy wejść w zakładkę "aplikacje dla rodziców” i wybrać punkt "elektroniczna rekrutacja do szkół podstawowych”, gdzie widoczny będzie panel programu rekrutacyjnego.
 
Osoby mające podpis kwalifikowany albo profil zaufany, mogą wypełnić wniosek z wymaganymi załącznikami drogą elektroniczną, bez konieczności dostarczania wniosku w formie papierowej do szkoły.
 
- W takim przypadku niezbędne są podpisy kwalifikowane lub profile zaufane obojga rodziców/opiekunów. Osoby niemające możliwości podpisania wniosku w formie elektronicznej, mogą wypełnić wniosek online i wydrukować go, bądź wydrukować czysty wniosek z zakładki "pliki do pobrania” i wypełnić go odręcznie. Wnioski w formie papierowej należy wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w placówce szkolnej - informuje Izolda Boguta z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
W roku szkolnym 2021/2022 w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto, kandydaci do klas pierwszych mogą realizować naukę w oddziałach ogólnodostępnych, integracyjnych i oddziale sportowym.
 
Oddziały integracyjne dostępne są w: Szkole Podstawowej nr 15, przy ul. Elektrycznej 51, Szkole Podstawowej nr 28, przy ul. Radości 13, Szkole Podstawowej nr 32, przy ul. K. Tetmajera-Przerwy 2, Szkole Podstawowej nr 43, przy ul. J. Śliwińskiego 5, Szkole Podstawowej nr 51, przy ul. Bursztynowej 22. Oddział sportowy funkcjonuje w Szkole Podstawowej nr 23 na ul. Podzamcze 9.
 
Zgłoszenia do szkół podstawowych z określonym obwodem trwają do 12 marca do godziny 15.00. Publikacja list kandydatów nastąpi 19 marca w południe. W terminie 22-29 marca będzie prowadzone postępowanie rekrutacyjne dla kandydatów spoza obwodów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.