Most Kultury w czerwcu

wiadomosci Czerwiec na Moście Kultury zapowiada się niezwykle interesująco! Zapraszamy na koncerty, potańcówki oraz szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych!

Centrum Kultury w Lublinie

Opublikowano: 4 czerwca 2019 12:34 | Aktualizacja: 4 czerwca 2019 12:34

 • Warsztaty bębniarskie / 7, 14, 21, 28.06, godz. 16:30
  Zapraszamy na warsztaty nauki gry na bębnach (Djembe, bongosach, darabuce) oraz idiofonach (marakasy, cowble, kij deszczowy, reco-reco, tamburyn). W programie nauka rytmów afrykańskich, azjatyckich, kubańskich; brzmienia, profesjonalnych uderzeń, improwizacji, współpracy w grupie, piosenek afrykańskich, rytmów muzyko- terapeutycznych.
  wiek uczestników: od 10 lat wzwyż; liczba miejsc ograniczona do 20 osób
  zapewniamy instrumenty, mile widziany jest też udział z własnym
 • Mecz bokserski Lublin – Kielce w ramach Memoriału Stanisława Zalewskiego / 8.06, godz. 11:00
  W reprezentacji Lublina wystąpią zawodnicy lubelskich klubów (PACO, Berej boxing, Olimp Lublin), a jej skład zostanie poszerzony o zawodników Hetmana Zamość, Gwarka Łęczna oraz Za bramą Kraśnik. W reprezentacji Kielc znajdą się też zawodnicy z województwa świętokrzyskiego.

 • Magia Edukacji / 8, 15, 22, 29.06, godz. 11:00
  Cykl warsztatów, podczas których dzieci odkrywają swój potencjał w konstruowaniu zabawek z ogólnodostępnych przedmiotów. To początek przygody z majsterkowaniem, okazja do nauki przez zabawę. Warsztaty dla początkujących młodych konstruktorów – nie wymagamy doświadczenia.
  zgłoszenia: [email protected] 
  ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
  8.06 – Sen Ikara – latające zabawki z recyklingu
  Czy wiesz, że kubki mogą latać? Jak sprawić by spinacz biurowy poleciał? Szybowce z kartki papieru w minutę. Zajmiemy się konstruowaniem różnych modeli latających. Zapraszamy wszystkie dzieci lubiące kreatywnie bujać w obłokach.
  15.06 – Zielonym do góry – uprawa roślin w mini laboratorium
  Jak wyglądają kolejne etapy rozwoju rośliny? Brakuje ci warunków do założenia własnego ogrodu? Codzienne podlewanie jest problemem? Pokażemy jak z opakowań po płytach CD i butelek plastikowych stworzyć mini szklarnię i samonawadniającą się doniczkę. Dziecko może zabrać swoje konstrukcje po warsztatach do domu, aby móc dalej obserwować swój eksperyment.
  22.06 – Bioenergia – bateria warzywna na bezludnej wyspie
  Jak skonstruować z warzyw… baterię? Jak nadać dzięki niej sygnał S.O.S? Warsztaty z dużą dozą zabawy i śmiechu. Położymy nacisk na współpracę w grupie oraz optymalne wykorzystanie przedmiotów z naszego bliskiego otoczenia. Warsztaty dla dzieci lubiących przygodę oraz ciekawostki.
  29.06 – Niewidzialny sms – maskowanie tekstu w korespondencji
  Kiedy tylko pojawiło się pismo, ludzie zaczęli zastanawiać się jak ukryć informacje przesyłane w korespondencji tak, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Zajęcia dla dzieci lubiących zagadki i chcących pobawić się w szpiega.
 • Fotografia Komórkowa – to naprawdę możliwe! / 9.06, godz. 16:00
  Każdy robi zdjęcia telefonem. Chciałbyś robić je lepiej? Podczas warsztatów fotografii komórkowej na Moście Kultury wykładowca Lubelskiej Szkoły Fotografii pokaże, jak to osiągnąć. Dzięki kilku trikom Twoje zdjęcia nabiorą niespotykanego kolorytu. Dowiesz się jak w pełni wykorzystać możliwości swojego aparatu. Poznamy kilka praktycznych porad odnośnie m.in. kadrowania, mierzenia świtała, dobierania odpowiednich filtrów, itp. Zacznij swoją fotograficzną przygodę od własnego telefonu!
  zgłoszenia: [email protected]; ilość miejsc w grupie jest ograniczona ( 5 osób) głoszenia (zawierające imię, nazwisko i numer telefonu): [email protected]; temat wiadomości: Fotografia Komórkowa
 • Warsztaty Fotograficzne – Klasyczna Camera Obscura / 16, 23.06, godz. 16:00
  Chcesz przenieść się do XIX wieku i przekonać się, jak pionierzy fotografii robili zdjęcia? Podczas warsztatów wykonamy z pudełka klasyczny aparat, naświetlimy i wywołamy negatyw w specjalnie przygotowanym namiocie – ciemni. Każdy z uczestników wykona kilka fotografii.
  ilość miejsc w grupie ograniczona: 5 osób; zgłoszenia (zawierające imię, nazwisko i numer telefonu): [email protected]; temat wiadomości: Klasyczna Camera Obscura
 • Wege smaki – warsztaty kulinarne / 9, 16, 23, 30, godz. 11:00
  09.06 – Zero waste – jak nadać drugie życie potrawom i nie marnować produktów?
  16.06 – Wege pasty i smarowidła – wegańskie smarowidła idealne do pieczywa
  23.06 – Wody i koktajle. Wody i koktajle smakowe z dodatkiem superfoods (m.in. chia, sproszkowane liście moringi, młody jęczmień)
  30.06 – Desery z wykorzystaniem daktyli (wegańskie batony energetyczne, kuleczki mocy, krem daktylowy)
  zapisy: [email protected], ilość miejsc ogrniczona
 • Argentyńskie milonga – wieczorek taneczny / 27.06, godz. 20:00
  Szkoła tańca Tango-Lublin.pl zaprasza wszystkich miłośników tanga argentyńskiego i osoby nietańczące na wspólne wieczory w dobrej atmosferze, z krótką lekcją tańca bez limitów wiekowych. Dodatkową atrakcją będą pokazy taneczne na scenie.

Szczegółowe opisy wydarzeń na Moście Kultury znajdują się w sekcji Wydarzenia naszej strony internetowej.
Zobacz program Mostu Kultury

Odwiedź profil Mostu na Facebooku

Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego