Reklama

Reklama

Miasto wybuduje nową ulicę w lubelskiej dzielnicy Dziesiąta

Opublikowano: 15 kwietnia 2021 04:33
Autor: oprac. Joanna Niećko | Zdjęcie: Miasto Lublin

Ulica Korzeniowskiego - położenie projektowanej inwestycji | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dzielnicy Dziesiąta powstanie droga. Miasto ogłosiło przetarg na budowę ul. Korzeniowskiego, która ma być gotowa jeszcze w tym roku. Droga będzie mieć ok. 170 metrów długości.

Reklama

- Ogłosiliśmy postępowanie na budowę kolejnej nowej infrastruktury drogowej w dzielnicy Dziesiąta. Inwestycja jest realizowana przy udziale mieszkańców, w ramach inicjatywy lokalnej. Ulica Korzeniowskiego jest obecnie nieurządzona, jej budowa zdecydowanie poprawi warunki korzystania z drogi i wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Zakres prac obejmuje budowę ul. Korzeniowskiego o długość ok. 170 m. Początek ulicy powiązano sytuacyjnie i wysokościowo do ul. Siemiradzkiego, a jej koniec do ul. Pawłowa. Z uwagi na zwartą istniejącą zabudowę wzdłuż ul. Korzeniowskiego i wąski pas drogowy, ulicę zaprojektowano jako jednokierunkową o szerokości jezdni 3,5 m. Wjazd w ulicę będzie odbywał się będzie od skrzyżowania z ul. Siemiradzkiego, a wyjazd poprzez skrzyżowanie z ul. Pawłowa. Wzdłuż ulicy zaprojektowano również zjazdy indywidualne do posesji. Nawierzchnia jezdni oraz utwardzone pobocza zostaną wykonane z betonowej kostki brukowej. Powstanie sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Orpócz tego, przebudowane zostaną sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne i gazowe. Pojawi się też oświetlenie. Remont przejdzie również odcinek nawierzchni i chodnik ul. Pawłowa.
 
Otwarcie ofert zaplanowano na 27 kwietnia. Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na wybudowanie drogi. Termin ten liczony jest od daty podpisania umowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.