Reklama

Reklama

Miasto rozbuduje Szkołę Podstawową nr 52 i Zespół Szkół nr 12 w Lublinie

Opublikowano: 25 sierpnia 2020 16:34
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miasta planuje rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie i Zespołu Szkół nr 12 na Sławinie. Powstaną nowe klasy, stołówki, szatnie i sale do gimnastyki korekcyjnej. Dzięki temu ma poprawić się jakość kształcenia w obu szkołach.

Reklama

Ruszają przetargi

 

Szkoła Podstawowa nr 52 przy ul. Berylowej na Felinie oraz Zespół  Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej na Sławinie to dwie placówki szkolne, których rozbudowę planuje Miasto. Dzisiaj zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej niezbędnej do powiększenia szkoły na Felinie o segment dydaktyczny oraz część gastronomiczną wraz z ich budową. W tej samej formule „Zaprojektuj i wybuduj ” planowana jest procedura dla obiektu szkolnego na Sławinie. Postępowanie przetargowe na rozbudowę tej szkoły ruszy z początkiem września.

 

- Przystępujemy do kolejnych inwestycji w oświatę. Po budowie szkoły przy ul. Berylowej rozpoczynamy zadania, które poprawią warunki kształcenia uczniów na Felinie i Sławinie. Będą to wielomilionowe inwestycje, niezbędne w kontekście rosnącej liczby mieszkańców tych dzielnic - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

 

Szkoła Podstawowa nr 52

 

Rozbudowa obecnego budynku Szkoły Podstawowej nr 52 na Felinie zakłada powstanie nowego segmentu dydaktycznego zawierającego 16 klasopracowni wraz z niezbędnymi zapleczami, część administracyjną, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia i salę do gimnastyki korekcyjnej. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony i znajdą się tam szatnie i pomieszczenia techniczne. Segment dydaktyczny w kształcie litery „L” planowany jest, jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowo wybudowana część ma powstać jako niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla niepełnosprawnych. Nowa część budynku będzie mieć taką samą wysokość, gabaryty, wygląd, kororystykę, detale i kształt dachu jak już istniejąca. Segment będzie miał dwie kondygnacje i panele fotowoltaiczne przetwarzające energię słoneczną. W nowej części znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.

 

Powstanie też segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2 z nowoczesną kuchnią oraz stołówką dla 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Obiekt będzie parterowy i znajdą się w nim pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię, a także pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. Z kolei w piwnicy  będą pomieszczenia magazynowe i zaplecze kuchenne. Przewidziano również dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie 1500 posiłków dziennie.

 

Zespół Szkół nr 12

 

W pierwszych dniach września planowane jest również rozpoczęcie postępowania przetargowego w zakresie rozbudowy Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej o nowy oddział przedszkolny. Powstanie budynek o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej o kubaturze około 9,6 tys. m3.  Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2.

 

Komunikacja pomiędzy budynkami szkoły i przedszkola będzie się odbywała „łącznikiem”. Oprócz sal lekcyjnych powstanie też sala ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjna sala widowiskowa. Zostanie też zbudowana wydawalnia posiłków i zmywalnia. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Zaś na parterze będzie także rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku oraz zmywalnia naczyń. Budynek otrzyma prostą, nowoczesną bryłę zaprojektowaną tak, aby zapewnić maksymalne nasłonecznienie sal przedszkolnych, zaś niesymetrycznie rozmieszczone kolorowe okna na elewacji nadadzą całemu budynkowi lekkiego charakteru. Nowa część przedszkolna z 12 oddziałami przyjmie 300 dzieci.

 

Nowe, większe placówki szkolne powinny być gotowe przed rozpoczęciem roku szkolnego w 2022 r. Szacowany koszt rozbudowy to ponad 40 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.